Električno kolo z umetno inteligenco
Znamka električnih koles Urtopia je predstavila kolo z imenom Fusion, ki z napredno tehnologijo umetne inteligence omogoča boljšo izkušnjo pri vožnji.
Znamka električnih koles Urtopia je predstavila kolo z imenom Fusion, ki z napredno tehnologijo umetne inteligence omogoča boljšo izkušnjo pri vožnji.
Podjetje OpenAI je plačljivim uporabnikom storitve ChatGTP znova odvzelo možnost pridobivanja informacij s spleta.
Kitajski raziskovalci so v zanimivem preizkusu uporabili umetno inteligenco za dizajn novega procesorja, kar se sliši kot prvi korak v scenariju iz Terminatorja. Za zdaj sicer še nismo blizu, saj jim je v petih urah uspelo izdelati procesor, ki je primerljiv z dobrimi starimi 486-kami. A počasi se daleč pride.
Nova različica najbolj priljubljene generativne umetne inteligence na planetu naročnikom Plus na telefonu ponuja povezavo s spletom.
Razvijalec, ki ga poznamo le pod vzdevkom Windle, je ChatGPT pripeljal na Windows 3.1. Poimenoval ga je WinGPT in omogoča dostop do najnovejše umetne inteligence na računalnikih, ki jih poganjajo prazgodovinski procesorji 386 in operacijski sistem Windows 3.1.
Nove verzije generativnega jezikovnega modela podjetja OpenAI verjetno ne bomo dobili vsaj še nekaj mesecev, a na podlagi trenutnih trendov in tehnologij predvidevamo nekaj možnih izboljšav, ki jih lahko prinese GPT-5.
Mustafa Suleyman, soustanovitelj raziskovalnega laboratorija za umetno inteligenco DeepMind, ki ga je ustanovilo podjetje Google, meni, da bi morali biti boti z umetno inteligenco, kot je ChatGPT, testirani na njihovi sposobnosti pretvoriti 100.000 ameriških dolarjev v milijon.
Verjetno je bilo le vprašanje časa, kdaj bo tehnologija generativne umetne inteligence uporabljena tudi v avtomobilih. Prvi bo kot kaže Mercedes, ki namerava že kmalu ponuditi prve storitve na temelju tehnologije ChatGPT v svojih izbranih vozilih.
Norveška Opera je objavila spletni brskalnik z vgrajeno generativno umetno inteligenco, ki je na voljo na operacijskih sistemih Windows, macOS ter Linux, in ga je mogoče prenesti z uradne spletne strani podjetja.
Raziskava GitHuba dokazuje, da so razvijalci posvojili možnost generiranja programske kode z uporabo generativne umetne inteligence in velikih jezikovnih modelov (LLM) precej hitreje, kot bi pričakovali. Še pred nekaj meseci je tovrstno rabo poznala le peščica strokovnjakov za ožje področje strojnega učenja, zdaj pa generiranje kode uporablja že skoraj 92% vseh članov tega zelo razširjenega repozitorija za programsko kodo.