Objavljeno: 28.6.2016 | Avtor: Anže Tomić | Monitor Julij - avgust 2016 | Teme: nenehni testi

Samsungova serija J

Serija J je Samsungova poceni falanga, ki so jo prvič predstavili pred dobrim letom. Takrat so tudi začeli svojim telefonom iz leta v leto dajati enaka imena, tako da je na mestu opozorilo, da je treba biti na letnico pozoren. To poudarjamo zato, ker so si telefoni iz leta 2015 in 2016 lahko zelo zelo podobni.

Naslednje, kar je treba omeniti, je to, da je Samsung svojo izdelavo in oblikovanje s telefonom Galaxy S6 prestavil na višjo raven. Pred tem so izdelovali bolj plastične in grde naprave. Odtlej pa so se zelo popravili. Serija telefonov A (to je Samsungov srednji razred) z letnico 2015 je bila,  recimo, še ujeta v oblikovanje in materiale ter komponente, ki so jih uporabljali pred šesto galaksijo. Letošnja telefona Galaxy A3 in A5 pa sta že bolj podobna šesti in sedmi Galaksiji in sta zato dosti lepša. Tokratni trije telefoni z oznako J pa so še vedno ujeti v staro oblikovanje, a imajo že nekatere komponente, ki jih Samsung namenja modelom A in S.

Taka komponenta je zaslon, saj imajo vsi trije AMOLED z ločljivostjo 1280 x 720, le da se diagonala zaslonov rahlo veča z večjo številko v imenu. J3 ima petpalčni zaslon, J5 ima 0,2 palca večjo diagonalo in J7 se lahko pohvali s 5,5 palca. Drugače gre za enake zaslone, ki niti niso slabi, in to, da je AMOLED prišel med najcenejše modele, je dobra novica.

Po zaslonu pa se poti teh treh telefonov ločijo, saj je strojna moč razdeljena zelo neenakomerno.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji