Objavljeno: 29.6.2010 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor Junij 2010 | Teme: preizkus, tiskalnik, laser, nenehni testi

Kyocera FS-C8500DN

Posodobitve tiskalnikov v višjem cenovnem razredu niso tako pogoste kot pri tiskalnikih za osebno rabo, so pa zato toliko opaznejše. Na tokratnem preizkusu smo imeli najzmogljivejši Kyocerin barvni laserski tiskalnik FS-C8500DN, ki se od predhodnika FS-C8100DN precej razlikuje po zmogljivosti.

Namenjen je večjim pisarniškim okoljem, kar je razvidno že na prvi pogled. Orjaška stokilogramska škatla najverjetneje ne bo primerna za pisarniško mizo, je pa v njej dovolj prostora za tiskanje na papirje velikosti A3+ in hranjenja papirja v dveh predalih do skupno 1100 kosov. Seveda je zmogljivost papirja moč še precej razširiti z dokupom dodatnih predalnikov, ki zmogljivost povečajo na 4100 kosov. Dodatki se nanašajo tudi na izhodno pot papirja, saj so na voljo še najrazličnejši sistemi za razvrščanje oz. sortiranje papirjev. Samodejni obračalnik papirja in omrežna povezava sta seveda standardna oprema. Zraven sodi tudi nadstandardnih 1024 MB pomnilnika, skupaj s 160 GB diska.

Največji atribut Kyocere FS-C8500DN pa je hitrost. Za črno-beli izpis je navedena hitrost 55 strani na minuto, za barvnega pa kar 50 strani na minuto. Trenutno je s tem na naši tabeli preizkušenih laserskih tiskalnikov zasedel mesto najhitrejšega laserskega tiskalnika tako po hitrosti črno-belega izpisa kot tudi barvnega. In tudi v praksi številke držijo. Upoštevaje, da prvo stran natisne v dobrih petih sekundah, je zmožen petdeset strani dokumenta natisniti v eni sami minuti. Za sedemindvajset strani barvnega poročila porabi štirideset sekund, tiskanje na obe strani pa čas tiskanja podaljša za slabih dvajset sekund, saj se tiskalnik pred prvim takim tiskanjem nekoliko dlje "pripravlja". Nekoliko več časa mu vzame le tiskanje dvajset strani revije v formatu PDF, in sicer slabo minuto in pol. Kot se je že izkazalo pri drugih Kyocerinih tiskalnikih, dokumentov PDF ne marajo preveč, kljub temu da ponujajo neposredno tiskanje s pomnilniških nosilcev.

Ločljivost tiskanja ostaja 600 × 600 pik na palec. Izpis barvnih fotografij opravi presenetljivo dobro, brez vidnejšega rastra, z lepimi barvnim prehodi in tudi dobrim barvnim pokrivanjem. Barve so dovolj žive in razmeroma pravilne. Nekoliko manj pa nas je navdušila zmožnost tiskanja podrobnosti. Tudi s pomočjo posnemanja postscripta 3 pri tiskanju vektorske slike ni boljših rezultatov in so tako podrobnosti, velike dve piki, slabo vidne.

Samo delo s tiskalnikom je izredno preprosto, saj nam drugega kot menjave kartuš in filtrov niti ne omogoča. Ponuja pa silno veliko omrežnih nastavitev, do katerih bomo imeli lažji dostop prek spletnega brskalnika kot pa na sami napravi. Pri ceni izpisa smo upoštevali še obnovitveni komplet, ki naj bi se ga uporabilo po 300.000 izpisih. Tako črno-beli izpis stane 1,2 centa, barvni pa 6,8 centa. Seveda pa je zaradi visoke zmogljivosti Kyocera FS-C8500DN tudi precej draga.

Kyocera FS-C8500DN

Hitrost: 9.

Kakovost izpisa: 7.

Opremljenost: 8.

Cena izpisa: 8.

Velikost (razred): A3+ (dražji barvni).

Vmesniki: USB, omrežni.

Ločljivost: 600 × 600 pik na palec.

Navedena hitrost: 55 (črno-belih) in 50 (barvnih) strani na minuto.

Tehnične lastnosti: 2 × 500 listov (predal), 100 listov (večnamenski podajalnik), PCL 6 (PCL 5c/PCL-XL), KPDL 3 AES, PDF, 1024 MB, 160 GB disk.

Prodaja: Xenon forte, www.xenon-forte.si.

Cena: 5628 EUR (cena natisnjene ČB strani 1,2 centa, cena natisnjene barvne strani: 6,8 centa).

Za: Hitrost izpisa, opremljenost, cena izpisa.

Proti: Cena tiskalnika, tiskanje podrobnosti.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji