Objavljeno: 30.6.2009 | Avtor: David Vidmar | Monitor Junij 2009 | Teme: telefon, google

Google Sync

Google ponuja silno veliko brezplačnih storitev. Nekatere so dobro znane, druge manj. Med tistimi manj znanimi se najdejo pravi biseri in eden izmed njih je tudi Google Sync. Ta storitev omogoča, da brez dodatnega programa na računalniku sinhroniziramo stike, in pri nekaterih telefonih tudi koledar, med Gmailovim računom in prenosnim telefonom.

Google Sync je seveda "beta", kot večina drugih Googlovih storitev. Toda kot smo že vajeni, to ni težava in ne pomeni, da ni dokončana. Storitev ni sicer nič revolucionarnega, saj jo v podobnih oblikah ponujajo tudi drugi. V Sloveniji, na primer, ima Mobitel podobno storitev, ki jo imenujejo M:Rokovnik (moj.mobitel.si/mrokovnik), med tujimi pa je zelo znana storitev Zyb (www. zyb.com). Obe delujeta zelo podobno kot Google Sync, vendar ima ta pred njima prednost, če smo tudi sicer uporabniki Googlove poštne storitve Gmail. Omenimo tudi, da storitev povsem brez težav deluje tudi z Google Apps.

Storitev deluje na večini priljubljenih telefonov, tako med podprtimi najdemo Nokie s Symbian S60 in "navadne" Nokie, telefone znamk Sony Ericsson, Blackberry, telefone z Windows Mobile in, kakopak, tudi iPhone. Za natančnejši seznam podprtih telefonov je najbolje preveriti Googlovo pomoč. Google Sync začnemo uporabljati tako, da najprej ustrezno nastavimo mobilni telefon. To pomeni, da naredimo nov profil za sinhronizacijo, vnesemo podatke o strežniku, uporabniško ime in geslo ter še nekaj podrobnosti. Postopek je natančno opisan v pomoči za Google Sync. Nato sprožimo sinhronizacijo in tako naredimo varnostno kopijo podatkov s telefona na Gmailov račun. Nato lahko podatke o stikih in telefonske številke urejamo v spletnem brskalniku in, kar je zelo pomembno, združujemo. Torej, če imamo nekoga dodanega kot stik na Gmail in ima vnesen e-poštni naslov in nato še enkrat tega istega človeka, ki ima vnesen samo telefon, ju lahko združimo v en stik z vsemi podatki. Ko smo končali urejanje, spet sprožimo sinhronizacijo in urejeni podatki se prenesejo v telefon. Podatke lahko seveda spreminjamo tudi na telefonu in ob sinhronizaciji se bodo prenesli na Gmail. Pri preizkušanju nismo naleteli na težave in sinhronizacija je v obe smeri delovala odlično.

Nekateri telefoni, preizkušeno Sony Ericssoni, imajo možnost, da telefon nastavimo tako, da se samodejno sinhronizira. To je še posebej priročno. Google Sync je uporaben tudi, če uporabljamo več telefonov hkrati.

Google Sync

Kaj: Storitev za sinhronizacijo telefonskih podatkov.

Kje: www.google.com/sync.

Koliko: Zastonj.

Za: Podprto zelo veliko telefonov, enostavna raba.

Proti: Gotovo se najde kak telefon, pri katerem storitev vendarle ne deluje.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji