Objavljeno: 27.2.2007 02:52 | Avtor: Vlado Robar | Monitor Februar 2007 | Teme: prenosnik, nenehni testi

Acer Aspire 5671 AWLMi

Prenosnik Aspire 5671 AWLMi tajvanskega velikana Acerja je še eden v poplavi novih prenosnikov z Intelovimi dvojedrnimi procesorji Core Duo (in ne Core 2 Duo). V nedrjih mu tiktaka najšibkejši tovrstni procesor T2050 s taktom 1,6 GHz. Vgrajenega ima 1 GB pomnilnika in je eden prvih prenosnikov, ki se ponaša z nalepko Windows Vista Premium Ready. Pravico do tega mu daje tudi zmogljiva grafična kartica ATI Mobility Radeon X1600 s 128 MB grafičnega pomnilnika, od sistema pa si lahko sposodi še do 384 MB dodatnega pomnilnika. Svetleči zaslon širokega formata prikazuje sliko ločljivosti 1280 × 800 pik.

V prenosnik je vgrajen zajeten disk, na katerem je prostora za 120 GB podatkov. Podatke lahko zapisujemo na optične nosilce z univerzalno enoto DVD. Ta nima klasičnega pladnja za nosilce, temveč te vstavljamo v režo, tako kot pri Applovih prenosnikih.

Prenosnik je dokaj dobro opremljen z vmesniki in priključki. Ima štiri vtiče USB ter vmesnike firewire, VGA, S-video pa tudi digitalni video izhod. Seveda ne manjkata modem in ožičeni omrežni vmesnik, privrženci brezžičnih tehnologij pa se bodo razveselili brezžične omrežne kartice (802.11 a/b/g) ter modrega zoba. Nad zaslonom je vgrajena spletna kamera (1,3 megapike), ki je celo vrtljiva okrog dolge osi. Spredaj najdemo še bralnik pomnilniških kartic (5 v 1).

Razočaral nas je akumulator, ki s 4800 mAh sicer sodi v povprečje, s slabima dvema urama delovanja pa na rep razvrstitve prenosnikov v tej kategoriji. Tipkovnica se pri tipkanju opazno upogiba, pograjati moramo tudi precej trde tipke sledilne ploščice, posebej srednjo tipko za premikanje po dokumentih.

Nameščeno je okolje Windows XP za domačo rabo, zraven tega pa dobimo še zajeten kupček programske opreme, od standardnih programov za zapisovanje optičnih nosilcev in predvajanje filmov DVD do Nortonovega protivirusnika 2006 (90 dni naročnine). Dodano je še prgišče Acerjevih pomožnih programov za lažje delo s prenosnikom.

Acer Aspire 5671 AWLMi

Poslovni indeks Winstone 2004: 19,6.

Večpredstavni indeks Winstone 2004: 25,9.

Trajanje delovanja: 1 ura 58 min.

Zgradba in oprema: 8.

Velikost in teža: 7.

Mere: 36,4 × 27,5 × 3,2 cm, 2,95 kg.

Značilnosti: Intel Core Duo T2050, 1,6 GHz, 1 GB RAM, 120 GB disk, DVD-RW, WLAN 802.11a/b/g.

Zaslon: 15,4-palčni, 1280 × 800 pik.

Cena: 1126 evrov.

Prodaja: Alterna, www.alterna-i.si.

Za: Optična enota z režo, opremljenost.

Proti: Trdi tipki sledilne ploščice, čas trajanja akumulatorja.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Windows 11 se bo popravil sam

    Najpozneje ob lanski polomiji s posodobitvijo CrowdStrike je svet spoznal, kakšen glavobol lahko povzroči en sam okvarjeni gonilnik, ki prepreči normalni zagon Windows 11. Reševanje takšnih sistemov je načeloma možno, a terja nekaj znanja in predvsem fizični dostop do vsakega računalnika. Microsoft bo z naslednjo posodobitvijo izpolnil obljubo in postopek avtomatiziral.

    Objavljeno: 14.7.2025 07:00
  • Ali Google AI Overview ubija internet, kot ga poznamo?

    Zadnje mesece Google pri iskanju pred vsemi zadetki izpiše lasten povzetek več virov, ki ga ustvari z umetno inteligenco. Tako ustvarjeni AI Overview pa je zmotil založnike v Evropi, ki so se pritožili zaradi domnevne nepoštene konkurence. Trdijo, da jim Google odžira prihodke.

    Objavljeno: 7.7.2025 07:00
  • Google iz fotografij dela videoposnetke

    Google je predstavil novo funkcijo umetne inteligence Gemini za pretvorbo fotografij v videoposnetke.

    Objavljeno: 11.7.2025 14:00 | Teme: google, umetna inteligenca
  • Samsung predstavil troje prepogljivih telefonov

    Samsung je predstavil nove telefone, pri čemer se je to pot osredotočil na prepogljivost. Vsi trije novi modeli so prepogljivi: Galaxy Z Fold 7, Galaxy Z Flip 7 in Galaxy Z Flip 7 FE.

    Objavljeno: 11.7.2025 06:00
  • Garminove ure so dobile Googlove zemljevide

    Aplikacija Google Maps je zdaj na voljo tudi na pametnih urah podjetja Garmin.

    Objavljeno: 9.7.2025 09:00 | Teme: garmin, google, pametna ura
  • Grafična kartica za pol milijona dolarjev

    ASUS je na dogodku Bilibili World 2025 presenetil z razkritjem najdražje grafične kartice na svetu, posebne različice ROG Astral RTX 5090, izdelane iz pravega 24-karatnega zlata. 

    Objavljeno: 14.7.2025 10:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji