Zavarujmo svoj Android!
Ko nam napravo z operacijskim sistemom Android ukradejo ali jo izgubimo ali nam preprosto odpove, smo pred veliko težavo. Nov telefon ali tablico je dokaj preprosto dobiti, a podatki s predhodnika so praviloma izgubljeni.
Ko nam napravo z operacijskim sistemom Android ukradejo ali jo izgubimo ali nam preprosto odpove, smo pred veliko težavo. Nov telefon ali tablico je dokaj preprosto dobiti, a podatki s predhodnika so praviloma izgubljeni.
Apple je splavil novo posodobitev mobilnega operacijskega sistema iOS. Povečini gre za lepotne popravke, ki jih povprečen uporabnik ne bo niti opazil. Kljub temu gre za polnokrvno nadgradnjo, ki je vsaj uporabniki novejših jabolčnih naprav ne smemo spregledati.
Petindvajset let mineva od prvega skupka pisarniških programov, znanih pod imenom Microsoft Office. Izdelek je v četrt stoletja prilezel do statusa legende in je danes sinonim za urejanje besedil, računanje preglednic in izdelovanje predstavitev. Da je Pisarna veliko več od naštetega, dokazuje tudi nova velika različica paketa – Office 2016.
Uporabniki računalnikov se pri vsakdanjem delu spoprijemamo s hudo težavo, kroničnim pomanjkanjem časa, zato nenehno spreminjamo postopke in menjamo orodja, da bi le pridobili nekaj dragocenih trenutkov. OS X našo stisko razume in nam pomaga po najboljših močeh.
Kitajski pametni telefoni se množijo iz dneva v dan. V povezavi z najnovejšim operacijskim sistemom Android 5.0 so se iz podhranjenih naprav prelevili v sposobne stroje, ki zlahka zadovoljijo nezahtevnega posameznika. Na preizkus smo dobili izdelka podjetja Zopo serije Color in Speed. Prva združuje cenejše telefone, namenjene predvsem mladeži, druga naprave višjega cenovnega ranga z boljšo strojno opremljenostjo.
Kitajski telefoni že dolgo niso več tarča posmeha. Za manj denarja praviloma ponujajo veliko. Nekateri med njimi celo vse, kar imajo veliki. Če želimo telefon, ki se enakovredno meri z Applovim ali Samsungovim prvakom, a stane pol manj, je OnePlus pravi naslov. Le v vrsto se moramo postaviti.
V senci dražjih modelov Yoga je Lenovo z nekaj meseci zamude začel prodajati tablico/računalnik Miix 3 v Evropi. Brez reklame in pompa sta modela z osem in deset palcev velikim zaslonom v prvi polovici leta zašla tudi k nam. Pod drobnogled smo vzeli večjega, ki se kljub nižji ceni zlahka meri s tekmeci iste blagovne znamke.
Kamera na pametnih telefonih se nenehno razvija. Z vsakim predstavljenim modelom je boljša in je že zdavnaj presegla zmogljivosti običajnih fotoaparatov, ki smo jih nedavno uporabljali. S strojno opremo se boljša tudi programska podpora. Poleg profesionalnih aplikacij za fotografiranje je na tržnici Google Play precej izdelkov, katerih osnovni namen je zabava.
Pred časom smo si ogledali izdelke za uživanje pretočnega videa. Pregled je bil zgolj površinski, saj je pripomočkov za ogledovanje teh vsebin skorajda nešteto. Številka se iz dneva v dan povečuje tudi na drugi strani, pri prenašanju lastne žive slike. Zadnji v vrsti za svoj kos pogače je Samsung, ki je zmožnost objavljanja živih posnetkov na spletišču YouTube vgradil v paradnega konja – telefon Galaxy Note 5. Po robu se mu postavi naslednjih nekaj mišičnjakov.
Jeseni nas čaka nova posodobitev operacijskega sistema OS X. Beta različico El Capitana smo že preizkusili in se nad njo precej navdušili, zato nas je zanimalo, ali si lahko priboljške v obliki izboljšane telovadbe z okni, obogatenega iskalnika, vsemogočnega beleženja in dovršenega brskanja po spletu pričaramo tudi v trenutni različici sistema – Yosemite.