Objavljeno: 3.2.2022 10:00 | Teme: Facebook, Meta, poslovanje

Vrednost Facebooka je ob slabih rezultatih padla za 200 milijard dolarjev

Najnovejše poslovno poročilo družbe Meta je razkrilo, da je družabno omrežje Facebook v zadnjem četrtletju prvič v svoji 18-letni zgodovini zabeležilo padec mesečnih aktivnih uporabnikov. Ob tem je vodstvo opozorilo, da tudi v prihodnje pričakujejo počasnejšo rast rasti prodaje, tako zaradi konkurence (TikTok, YouTube), kot tudi zmanjšanje proračunov oglaševalcev.

Za nameček so prvič v poslovnem poročili predstavili rezultate oddelka Reality Labs, ki se ukvarja z dolgoročno vizijo, s katero nas želi Facebook popeljati v tako imenovani metasvet (Metaverse) s temelji na tehnologijah navidezne in povečane resničnosti ter virtualnega prostora za sodelovanje. Žal ta vizija kratkoročno prinaša zgolj visoko izgubo. V letu 2021 so s tem projektom izgubili 10 milijard dolarjev ob prometu komaj 2,3 milijarde dolarjev.

Celotno poslovanje kljub tem slabim napovedim ni bilo slabo, saj je Meta v četrtletju ustvarila za 33,67 milijard dolarjev prihodkov, kar je celo nekoliko bolje od napovedi. Toda poročilo je kot kaže prestrašilo vlagatelje, saj je vrednost delnic družbe Meta v enem dnevu padla za skoraj 20%. Zaradi visoke tržne kapitalizacije to pomeni zmanjšanje vrednosti za 200 milijard dolarjev.

Mark Zuckerberg je kljub temu neomajen, kar se tiče načrtov za prihodnost. Predvsem kar se tiče uspešnosti metasveta in novih storitev, kot je servis za kratke video posnetke Instagram Reels. Toda Facebook je bila doslej družba, ki je v očeh vlagateljev svojo verodostojnost temeljila na nenehni rasti (prihodkov, števila uporabnikov), zdaj pa vstopa v neko novo obdobje, ko s tradicionalnimi storitvami ne more več zagotoviti rasti. Ali je to prvi pokazatelj zatona?

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji