Objavljeno: 15.6.2024 07:00 | Teme: programiranje, programska oprema, projektno vodenje

Projekti vodeni z agilno metodologijo imajo veliko napak

Raziskava podjetja Engprax je razkrila, da imajo programski projekti, ki uporabljajo agilne metode vodenja in razvoja, kar 268 odstotkov višjo stopnjo neuspeha v primerjavi s tistimi, ki teh metod ne uporabljajo. Raziskava je zajela 600 programskih inženirjev iz Velike Britanije in ZDA.

Ključna ugotovitev je, da so projekti, kjer so bile zahteve natančno dokumentirane pred začetkom razvoja, imeli 97 odstotkov večjo verjetnost za uspeh. To nasprotuje enemu od temeljnih principov manifesta agilne metodologije, ki daje prednost delujoči programsko opremi nad obsežno in v naprej dogovorjeno dokumentacijo.

Razsikaca potrjuje, da je za uspeh projektov ključno robustno obvladovanje zahtev in varno okolje za reševanje problemov ter preprečevanje izgorelosti razvijalcev. Rezultati raziskave so pokazali, da lahko natančna specifikacija pred začetkom razvoja poveča uspeh za 50 odstotkov, pravilnost zahtev glede na realne probleme pa za 57 odstotkov.

Agilna metodlogija, kljub svojim pomanjkljivostim, ni edini krivec za neuspehe projektov. Tudi druge metodologije, kot je Waterfall, imajo svoje pomanjkljivosti. Pomembno je najti ravnovesje med metodologijami in zagotoviti, da ekipe lahko svobodno razpravljajo in rešujejo težave, saj so taki projekti 87 odstotkov bolj verjetno uspešni.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji