Objavljeno: 2.2.2023 05:00 | Teme: zasebnost

Ankerjeve kamere so dejansko pošiljale nešifrirano sliko v svet

Podjetje Anker si je ustvarilo velik ugled s svojimi kakovostnimi baterijami in polnilniki za telefone, do danes pa so nabor izdelkov razširili na številne druge naprave, vključno s pametnimi kamerami Eufy. Pri teh so oglaševali in izpostavljali osveščenost o zasebnosti, med drugim šifriran prenos posnetkov. Izkazalo se je, da niso govorili resnice, kar so sedaj tudi priznali.

Da nekaj ne drži, smo izvedeli novembra. Strokovnjak za varnost Paul Moore in heker Wasabi sta ugotovila, da se posnetki pošiljajo brez šifriranja in da jih lahko gledamo kar s programom VLC. Zadostuje, da se priključimo na pretok z Eufyjevega strežnika, pa bomo videli video. Kamera je seveda morala biti aktivna in povezana z oblakom, kar ni vedno res. A Anker je tedaj izrecno zanikal, da bi bilo možno posnetke videti.

A več neodvisnih preverjanj je pokazalo, da je to res, spremljati je bilo možno videoposnetke v realnem času. Anker je potem raje spremenil oglase na svojih straneh, kot da bi priznal napako in jo popravil. Vztrajno izpraševanje portala The Verge se je izplačalo, saj je več kot dva meseca pozneje Anker potrdil, da kamere posnetkov niso pošiljale šifrirano. Čeprav so sprva oglaševali, da drugače sploh sploh ne bi bilo mogoče, se je sedaj izkazalo, da to ni bila privzeta možnost.

Anker je sedaj napako priznal, poleg tega so se opravičili za pomanjkljivo komunikacijo, saj zadnje mesece niso odgovarjali na novinarska vprašanja. Zagotovili so še, da bodo izvedli neodvisen zunanji pregled varnostnih elementov. Vzpostavili naj bi tudi nagrajevanje odkritih ranljivosti (bug bounty) in podrobno opisali, kaj je šlo narobe. A ugled so si pošteno načeli.

Ankerjevi odgovori

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji