Objavljeno: 30.5.2017 | Avtor: Matej Šmid | Monitor Junij 2017

Honor 8 Lite

Osvežimo spomin: telefone Honor v resnici izdeluje Huawei – to so Huaweievi telefoni, le prodajajo jih brez omembe tega kitajskega velikana. Za marsikoga čudna odločitev, a tako je.

Ko smo razkrili poreklo telefona, bo naprej marsikaj jasno. Tudi to, da je tokrat preizkušeni model Honor 8 Lite le cenejša in okleščena različica telefona Honor 8, ki smo ga preizkusili v januarski številki. Huawei namreč tako počne že nekaj let – ob predstavljenem »velikem« in »resnem« modelu kasneje predstavi še model »lite«, ki kupce prepričuje s podobnim imenom. A če smo jih v preteklosti spregledali, saj npr. model P9 Lite ni sodil niti v bližino takrat vrhunskega modela P9, je pri tokratnem Honorju drugače.

Res je, vgrajena je precej slabša železnina, procesor je po naših meritvah pol počasnejši od tistega v Honor 8 (premore namreč le počasnejša jedra A53), tudi shrambe je pol manj, zato pa so v telefon vgradili 3 GB pomnilnika. Zaradi tega v praksi ni opaziti kake hude »počasnosti«. Tudi dva objektiva na zadnji kameri sta tu postala le en sam (tipalo pa je ločljivosti 12 megapik), a so foto izdelki kljub temu popolnoma zadovoljivi. Mimogrede, po en objektiv ima tako ali tako velika večina telefonov, tudi vrhunski Samsung S8. Tudi zunanjost telefona je lepa, zaslon pa je velik, 5,5-palčni, tako kot pri Honor 8. Seveda polne ločljivosti, 1080 × 1920 pik. Na zadnji strani je nameščen bralnik prstnih odtisov.

Ker ima telefon nameščen Android 7 in Huaweiev (sicer predzadnji) vmesnik EMUI 5.0, tudi glede programskih cvetk, po katerih je bil včasih znan Huawei, nimamo posebnih pripomb. Nalaganje programov neposredno na namizje (brez predalnika) lahko izklopimo, nastavitve v vmesniku so postale dokaj pregledne. Še vedno sicer ostaja nenavadna barvna shema ikon in množica lastnih programov (health, music, videos, calendar, phone manager, themes, weather, calculator, sound recorder, fm radio, torch, backup…), a lahko hkrati pohvalimo nameščeno vrhunsko tipkovnico Swiftkey s podporo slovenščini.

Ker telefon stane 250 evrov, lahko sklenemo, da je to kar dober posel. Res pa je, da v tem cenovnem razredu vlada huda konkurenca, zato v njem najdemo tudi še boljše.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji