Objavljeno: 20.5.2019 16:00

Proti Huaweiju tudi Intel in Qualcomm

Po novici, da je Google po Trumpovem ukazu prekinil sodelovanje z Huaweijem, naj bi se temu pridružili tudi izdelovalci integriranih vezij, z Intelom in Qualcommom na čelu.

Po pisanju spletišča Bloomberg naj bi trije največji izdelovalci integriranih vezij na svetu (Intel, Qualcomm in Broadcom) prekinili stike s Huaweijem, ta pa naj bi že nekaj časa kopičil zaloge procesorjev in drugih vezij. Huawei naj bi na črno listo dali tudi nemški Infineon Technologies ter ameriška izdelovalca pomnilnikov Micron Technology in Western Digital.

Intel Huaweiju dobavlja procesorje za strežnike in prenosnike, Qualcomm pa modeme in druga komunikacijska vezja. Huawei sicer izdeluje lastne procesorje in komunikacijska vezja (za brezžične povezave WiFi, LTE, bluetooth), večja težava bo nadomestiti Intelove procesorje. Edina resna konkurenca je sicer AMD, ki je (verjetno) v enakem položaju kot Intel, saj gre pač za ameriško podjetje.

Huawei naj bi že nekaj časa pripravljal lastne alternative za Android in celo Windows. Pri Microsoftu dogajanja sicer še niso komentirali, brez težav pa se lahko zgodi, da bo Huaweiu prepovedana tudi prodaja operacijskega sistema Windows (vključno z Windows Server).

Vse skupaj je seveda povezano s trgovinskim sporom med ZDA (oziroma Trumpom) in Kitajsko. Ameriška podjetja, ki so vpletena (Google, Qualcomm, itd.), bodo sicer iskala možne rešitve, zadnjo besedo pa bodo imeli politiki.

Mimogrede, naj kot zanimivost omenimo, da je Kitajska največja imetnica ameriškega dolga (v obliki državnih obveznic). Če se odloči sprostiti oziroma odprodati obveznice, bi to lahko bil povod za največji finančno krizo doslej.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji