Objavljeno: 3.1.2020 09:42

Prihaja Samsung Galaxy S20

Naslednja generacija Samsungovih vrhunskih telefonov bo preskočila dekado in se bo imenovala Galaxy S20.

V družini naj bi bile kar štiri naprave – klasični Galaxy S20, večji S20+, cenejši S20e in model z modemom 5G, enostavno imenovan Galaxy S20 5G (govorice omenjajo tudi možnost modela Galaxy S20 Ultra). Na nekaterih trgih (predvidoma tudi našem) bodo uporabljali Samsungov procesor Exynos 990, drugje pa Qualcommov Snapdragon 865. Vsi naj bi imeli večje akumulatorje od svojih predhodnikov, največji model naj bi imel celo zmogljivost 5.000 mAh. Predstavitev naj bi bila v začetku februarja, prodaja naj bi stekla kmalu zatem.

S20 in S20+ naj bi imela štiri kamere na zadnji strani, ponujala naj bi tudi petkratni optični zum (pred kratkim smo sicer pisali o tem, da bo prihajajoči Huaweijev P40 Pro ponujal že desetkratni optični zum). Zaslon pri tem zmogljivem paru telefonov naj bi prinesel tudi osveževanje s frekvenco 120 Hz – danes večina naprav ponuja 60 Hz.  

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • ChatGPT je bogatejši za pravega raziskovalnega agenta

    ChatGPT agent je nova generacija digitalnega pomočnika, ki združuje sposobnosti vizualnega in tekstovnega brskanja ter neposredne interakcije z zunanjimi platformami, kot so Google Drive, GitHub in SharePoint.

    Objavljeno: 18.7.2025 08:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji