Objavljeno: 11.3.2025 09:00

Potrjeno: vdor v LastPass leta 2022 omogočil milijonske kraje kriptovalut

Vdor v upravljalnik gesel LastPass, ki se je zgodil leta 2022, je imel resne posledice, so potrdili ameriški preiskovalci. Do enakih zaključkov je že leta 2023 prišel Bruce Schneier, sedaj pa je enako moč prebrati tudi v uradni obtožnici zoper odgovore za več kraj kriptovalut. Škoda je presegla 150 milijonov dolarjev.

Tožilstvo v Kaliforniji je v začetku marca zaseglo za 24 milijonov dolarjev kriptovalut, ki izvirajo iz 150-milijonske kraje v začetku leta 2024. Ta je bila le ena v serij tatvin, ki jih je omogočil vdor v LastPass. Tam so napadalci dobili – sicer šifrirana glavna gesla – in kdor je imel prešibkega, so ga lahko zlomili in pridobili dostope do različnih storitev.

Šlo je za več kraj vsak mesec, v katerih so ukradli vsaj nekaj sto tisoč dolarjev. Nobena izmed žrtev pred tem ni bila tarča klasičnih korakov, kot so napadi na elektronsko pošto, zamenjava SIM, družbeni inženiring in podobni, ki omogočajo dostop. V vseh primerih je zadostovalo geslo, ki so ga zlomili iz LastPassa.

LastPass zanika navedbe in trdi, da ni nobenih dokazov, da so napadalci gesla pridobili od njih. Dodajajo, da so napad razkrili že leta 2022 in vse stranke pozvali k ukrepanju za zaščito. Danes naj bi bila zaščita boljša, ker morajo stranke izbrati daljša in varnejša gesla.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji