Objavljeno: 2.3.2008

Norton Ghost 14.0

Podjetje Symnatec je objavilo novo različico priljubljenega programa za izdelavo diskovnih slik in varnostnih kopij Norton Ghost 14.0. Nova različica prinaša pomembne novosti na področju varovanja in povrnitve podatkov ter iskanja podatkov v varnostnih kopijah. Tako kot doslej Norton Ghost ponuja varovanje celotnega računalnika, vključno z operacijskim sistemom, programi in podatki. Poleg optičnih nosilcev lahko zdaj uporabniki kopije izdelujejo na oddaljene strežnike FTP ali omrežne naprave NAS.

Za preprečitev škode zaradi epidemij novih internetnih nevarnosti se Ghost lahko poveže s spletnim servisom Symnatec ThreatCon in opravi izdelavo varnostne kopije sistema še preden dejansko pride do napada oziroma nevarnosti v lokalnem omrežju oziroma računalniku. Z inkrementalnimi kopijami in kompresijo podatkov varnostne kopije zavzemajo manj prostora, kot v preteklosti. Norton Ghost poleg tega podpira šifriranje podatkov, ki so dostopni samo pooblaščenim osebam. Za lažje iskanje po varnostnih kopijah pa se program odslej lahko tesno poveže s programom Google Desktop, prek katerega lahko iščemo podatke, kot bi bili na lokalnih diskih, poleg tega jih lahko na ta način tudi preprosto prenesemo iz arhiva. Cena nove različice je 70 dolarjev.

http://www.symantec.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji