Objavljeno: 18.8.2014

Lenovo sme kupiti strežniški del IBM

Kitajsko podjetje Lenovo je dobilo še zadnja dovoljenja, da odkupi IBM-ov strežniški del. Čakali so še na blagoslov ameriškega varuha konkurence, ki je v petek dal svojo privoljenje.

Lenovo je v preteklosti že odkupoval dele IBM-a, saj so kupili znamko ThinkPad in celotno linijo prenosnih in namiznih računalnikov. Tako je v IBM-u od klasičnega računalništva ostala samo proizvodnja in prodaja strežnikov, za kar je Lenovo lani ponujal 2,5 milijarde dolarjev, pa ni bilo dovolj.

Stvari se obrnejo in letos pozimi je IBM vendarle sprejel ponudbo, le da Lenovo sedaj ponuja le še 2,3 milijarde dolarjev. Počakati pa je bilo treba še na dovoljenja varuhov konkurence v ZDA, Evropi in na Kitajskem. Kitajci so prevzem odobrili minuli mesec, sedaj pa še ZDA.

To pomeni, da Lenovo dobi vse znamke System x, BladeCenter, Flex System, NeXtSCale in iDataPlex iz, IBM pa se bo lahko v celoti osredotočil na storitve, računalništvo v oblaku, kognitivno računalništvo, IBM Watson ipd.

Pri tem nakupu pa ni bil edini pomislek varovanje konkurence, ampak tudi nacionalna varnost. Ker IBM dobavlja strežnike za ogromno državnih ustanov, bi prodaja tega dela Kitajcem lahko pomenila tveganje. Zato je moral IBM v pogodbi določiti, da bo še vsaj pet skrbel za vzdrževanje obstoječih strežnikov, ki so jih prodali.

 

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji