Objavljeno: 3.6.2020 13:10 | Teme: pametni telefon

Indija pri proizvodnji elektronike sledi zgledu Kitajske 

Indijski minister Ravi Shankar Prasad je predstavil načrte, po katerih želi Indija postati ena največjih proizvajalk elektronske opreme na svetu.

Po njegovih besedah sledijo zgledu Kitajske in iščejo zainteresirana tuja podjetja, ki bi sodelovala pri takih načrtih. Kot zgled navajajo izkušnje pri avtomobilski industriji, konkretno sodelovanje z japonskim Suzukijem, ki je z indijskimi partnerji ustvaril skupno podjetje in ima danes več kot polovični delež tržišča osebnih avtomobilov. Še en pozitiven primer je rast proizvodnega sektorja - ta je imel leta 2013 1,3 odstotka tržnega deleža, leta 2018 pa 3 odstotke.

Po novo predstavljenih načrtih bi proizvodnja elektronike postala največja veja indijske industrije. Trenutno jim gre odlično predvsem pri proizvodnji telefonov, kjer so drugi na svetu – za Kitajsko. V naslednjih petih letih nameravajo ponuditi 5,5 milijard dolarjev različnih spodbud in pomoči, zgradili bodo tudi industrijske cone z nastavitvenimi in drugimi kapacitetami – tako naj bi čas, potreben za zagon tovarn, znižali na vsega pol leta od začetka gradnje. Cilj so nove službe, samooskrba z elektronskimi napravami in povečan izvoz.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentarji

s56rsv | 3.6.2020 | 14:44

Indija in ne India.

Jure Forstnerič | 3.6.2020 | 14:45

Hvala, popravljeno.

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji