Objavljeno: 28.6.2022

Huawei z e-bralnikom/tablico Huawei MatePad Paper

Huawei je na letošnjem sejmu MWC predstavil »e-papirno« tablico MatePad Paper, ki naj bi v kratkem prišla v prodajo tudi pri nas.

Huawei se resno trudi pokriti izpad prihodka, ki ga ima zaradi ameriških sankcij na področju telefonov. Ofenziva se s področja slušalk, pametnih ur, tablic in prenosnih računalnikov seli še na povsem novo področje – e-bralnike, ki bi radi bili tudi tablice.

MatePad Paper je namreč specializirana tablica, ki jo poganja Harmony OS 2.0 s popolnoma novim/prilagojenim vmesnikom in ima namesto običajnega zaslona LCD/OLED takega s tehnologijo e-ink. E-papir se odlično obnese pri delu na soncu in pri porabi električne energije, veliko manj pa pri hitrosti osveževanja slike, zato ne čudi, da ga že leta videvamo le in zgolj v e-bralnikih. In to je v resnici tudi MatePad Paper – e-bralnik, ki zmore še kaj več in se trudi biti še tablica.

10,4-palčni zaslon z ločljivostjo 1872 × 1404 pik se sliši kot eden najboljših izdelkov na tržišču, uporabniški vmesnik pa poleg branja e-knjig (v formatih epub in PDF) s priloženim peresom omogoča tudi izdelavo zapiskov. Namestimo lahko tudi aplikacije, ki so na voljo v trgovini Huawei AppGallery, med drugim lahko menda predvajamo celo video, vendar celo sam Huawei zaradi počasnega osveževanja zaslona tega ne priporoča. Za nakup knjig je na voljo Huaweieva trgovina Bookstore, na bralnik pa lahko knjige namestimo tudi mimo nje. Namestimo lahko tudi ustrezno aplikacijo in knjige kupujemo v trgovini Kobo. Vse kar diši po Googlu na MatePad Paper seveda ne deluje.

Ključna prednost pred običajnimi tablicami je seveda varčnost – Huawei trdi, da lahko med polnjenji zdrži kar 28 dni.

Cena za naše kraje še ni znana, v tujini se giblje okoli 500 evrov.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji