Oglasno sporočilo
Objavljeno: 13.8.2024

Hitro in cenovno ugodno upravljanje kadrovskih procesov

Prihodnost upravljanja s talenti je vsekakor v oblaku, ki omogoča hitro, cenovno ugodno in prilagojeno implementacijo, ne glede na velikost ali dejavnost podjetja.

 Kaj so kadrovski procesi v oblaku?

To so digitalne rešitve, ki omogočajo upra­vljanje človeških virov preko spletnih plat­form. Namesto tradicionalnih lokalnih siste­mov, kot je papirno poslovanje in vodenje evidenc preko tabel in različnih programov, se kadrovski podatki in procesi premaknejo v oblak, kjer so dostopni kjerkoli in kadarko­li, kar prinaša številne prednosti, kot so boljša učinkovitost, večja prilagodljivost in varnost ter boljša uporabniška izkušnja. Pogosto so re­šitve podprte z umetno inteligenco (UI), kar pa je že tema za prihodnjič.

Primeri uporabe kadrovskih procesov v oblaku

Upravljanje podatkov o zaposlenih

Centralizirano shranjevanje in upravljanje podatkov o zaposlenih, od osebnih podatkov, zgodovine zaposlitev do evidenc o plačah, ugodnosti in drugo. Podatki so varno shranjeni in dostopni samo pooblaščenim uporabnikom.

Avtomatizacija procesov

Podjetja lahko avtomatizirajo rutinske ka­drovske naloge, kot so obračun plač, upravlja­nje bonitet, sledenje prisotnosti in upravljanje dopustov. Avtomatizacija procesov zmanjšuje možnost napak in povečuje učinkovitost po­slovanja.

Zaposlovanje in pridobivanje talentov

Oblačne platforme omogočajo objavlja­nje prostih delovnih mest, sledenje prijavam, upravljanje intervjujev in analitiko zaposlova­nja, kar poenostavi celoten proces zaposlova­nja, saj se vse dogaja na enem mestu. Procesi zaposlovanja so bolj pregledni, hitrejši in učin­kovitejši, tudi s pomočjo UI.

Uspešnost in razvoj ob pomoči UI

Sodobne rešitve omogočajo spremljanje in ocenjevanje uspešnosti zaposlenih, posta­vljanje ciljev, pridobivanje povratnih informa­cij in razvojne načrte. To prispeva k nenehne­mu izboljševanju učinkovitosti posameznikov in ekip.

Uvajanje novih zaposlenih - onboarding

Oblačne rešitve za uvajanje novih zaposle­nih poenostavijo in pospešijo proces vključe­vanja oz. t.i. onboardinga. Omogočajo per­sonalizirane izkušnje in hitro vključevanje v delo. Novi zaposleni imajo dostop do po­membnih informacij že pred pričetkom dela, kar povečuje njihovo produktivnost in zado­voljstvo. Prav tako je mogoče brezpapirno poslovanje (elektronsko podpisovanje doku­mentov).

Izobraževanja

Platforme v oblaku omogočajo podjetjem ustvarjanje, izvajanje in sledenje učnim pro­gramom, kar spodbuja razvoj zaposlenih in povečuje njihovo produktivnost.

Analitika in Poročanje

Zelo uporaben del rešitev so tudi napre­dna orodja za analitiko in poročanje. Podje­tja lahko v realnem času spremljajo kadrovske kazalnike, kot so fluktuacija, zadovoljstvo za­poslenih, opravljena izobraževanja in drugi pomembni podatki, ki pomagajo pri strate­ških odločitvah.

Prednosti kadrovskih procesov v oblaku

Prehod na kadrovske procese v oblaku pri­naša številne prednosti, kot so dostopnost – dostop do kadrovskih podatkov kjerko­li in kadarkoli, visoka stopnja prilagodlji­vosti in razširljivost - rešitve so prilagodljive potrebam podjetij različnih velikosti in indu­strij ter se brez težav prilagajajo rasti podjetja, vse brez velikih infrastrukturnih sprememb. Prednost je tudi skrb za varstvo podatkov, kot je šifriranje, izdelava varnostne kopije in skladnost z zakonodajo o varstvu podatkov. Spregledati ne smemo niti zniževanje stroš­kov, saj rešitve v oblaku zmanjšujejo potrebo po vlaganju v drago strojno opremo in vzdr­ževanje lokalnih sistemov. Storitev se plačuje po modelu naročnine, kar omogoča boljšo fi­nančno predvidljivost.

Zaključek

Prehod na kadrovske procese v oblaku predstavlja prihodnost upravljanja talentov. S prehodom na kadrovske rešitve v oblaku, lahko organizacije izboljšajo svoje procese, zmanjšajo stroške in izboljšajo izkušnjo zapo­slenih.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji