Objavljeno: 9.11.2009

Google namesto Exchangea

Predstavljajte si za našo malo Slovenijo običajni scenarij - imamo majhno novo podjetje z največ petimi zaposlenimi, ki bi si rado postavilo informacijsko okolje. Ali naj skoči v Microsoftov objem ali naj se prepusti komu drugemu, npr. Googlu?

Razdelajmo, kaj danes majhno podjetje v resnici potrebuje? Največkrat osebni računalnik (ali prenosnik) za vsakega zaposlenega. Kaj še? Osrednji prostor za hrambo podatkov oz. datotek in seveda programe za obdelovanje tega. Največkrat sta to programa za obdelavo besedil in preglednic, redkeje računovodski program (majhna podjetja uporabljajo računovodske servise), včasih morda kak namenski program. Smo kaj pozabili? Dostop do interneta in elektronsko pošto, seveda.

In najbolj običajna rešitev? Nekdo (podjetje, posameznik, študent) postavi Windows strežnik z Microsoft Exchangeom, uporabnikom pa si kupi Microsoft Office. Ta rešitev je tako zelo običajna, da se je lahko Microsoft pred kratkim pohvalil, da so skupni letni prihodki Microsofta od strežnika Exchange Server kar 2 milijardi dolarjev; če bi bila skupina samostojno podjetje, bi bila deveti največji ponudnik programske opreme na svetu. Pa poglejmo stroške za tako rešitev. Če številke nekoliko zaokrožimo in določimo, da ima naše podjetje pet uporabnikov, gre tako, kot je prikazano v nadaljevanju članka.

To nadaljevanje, in seveda preostanek, si lahko preberete na sledeči povezavi:

Google namesto Exchangea

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji