Objavljeno: 10.11.2022 14:30

Evropska Komisija odpira poglobljeno preiskavo posla Microsoft – Activision Blizzard

Po desetih mesecih, od kar je Microsoft napovedal 68,7 milijarde dolarjev vreden nakup založnika iger Activision Blizzard, se oblaki, ki se zgrinjajo nad posel, kar nočejo razkaditi.

Do sedaj so pomisleke in/ali preiskave posla že napovedali Velika Britanija, ameriško ministrstvo za pravosodje, mesto New York in nekateri ameriški senatorji, sedaj pa se je prebudila tudi Evropska Komisija.

V preiskavi, ki bo morala biti končana do 23. marca 2023, se bo Komisija opredelila do tega, »ali bi posel lahko zmanjšal konkurenčnost na trgih«. Skrbi jih, da bi Microsoft po nakupu lahko onemogočil dostop t.i. imenovanih iger AAA (med katere sodi tudi Call of Duty) na drugih sistemih in konzolah, denimo na Sonyevem Playstationu. Microsoft tovrstne namere sicer že od vsega začetka zanika – Microsoftov predstavnik je zapisal, da si z nakupom prizadevajo, da bi dostop do iger dobilo več uporabnikov in ne manj. Omenil (in priznal) je celo, da je Sony na področju konzol »vodilni na trgu«, kar je zanimivo priznanje najhujšega konkurenta.

Evropska Komisija bo preiskala tudi morebitni vpliv nakupa na igralne naročniške sisteme kot so Xbox Game Pass in Playstation Plus, skrbi pa jih tudi morebitna možnost, da bi Microsoft s povezovanjem Activisionovih iger in distribucije le teh v oblaku uporabnike morebiti odvračal od nakupa »ne-Windows računalnikov«.

Spomnimo, zaradi množice preiskav različnih svetovnih regulatorjev je pred časom padel v vodo nVidiin nakup ključnega razvijalca procesorskih arhitektur, britanskega podjetja ARM.

IGN

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji