Objavljeno: 15.11.2022 18:00 | Teme: kriptovalute

Crypto com narobe nakazal za 416 milijonov dolarjev ethra

Kriptomenjalnica Crypto.com je priznala, da so storili velikansko napako, saj so  za 416 milijonov dolarjev ethra nakazali na napačen naslov. K sreči napaka ni imela usodnih posledic, saj so sredstva uspeli dobiti nazaj. Vseeno pa je pomota skrhala zaupanje in povzročila blažji pretres v njihovem poslovanju.

Žetone so želeli poslati v svojo denarnico, ki ni povezana v internet (cold wallet), katere naslov so tudi javno objavili, v imenu transparentnosti. A kot so nekateri uporabniki kmalu ugotovili, je šlo 320.000 ethrov na nek drugi naslov, ki pripada podjetju Gate.io. Transakcije s kriptovalutami so navadno neizpodbojne in neobrnljive, zato bi to lahko predstavljalo katastrofalno napako. Šlo je namreč za 80 odstotkov vseh sredstev podjetja Crypto.com.

K sreči so uspeli sredstva dobiti nazaj, izvršni direktor Kris Marszalek je povedal, da so uspeli povrniti žetone. Tudi neodvisna analiza je potrdila, da se je povratni prenos res zgodil približno teden dni pozneje. Tudi Gate.io je povedal, da so takoj po ugotovitvi napake začeli vračati sredstva.

Kljub sanaciji težave pa nezaupanje v Crypto.com ostaja. Že avgusta letos so enemu izmed uporabnikov pomotoma vrnili 7,2 milijona dolarjev namesto 68 dolarjev, zaradi česar ga sedaj tožijo. Stranke so začele dvigovati svoja sredstva pri Crypto.com, kar lahko kmalu preraste v likvidnostne težave.

Za primerjavo, izpostavljenost FTX, ki gre v prisilno poravnavo, naj bi znašala manj kot 10 milijonov dolarjev.

Vrednost lastnih žetonov Crypto.com se je zaradi vseh navedenih težav že začela zniževati.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji