Objavljeno: 12.2.2000

AMD-jevi novi procesorji za prenosnike

AMD pripravlja v letošnjem letu kar nekaj novosti pri procesorjih za prenosne računalnike. Že junija naj bi na vrsto prišli novi procesorji K6-2+ in K6-III+, ki bodo vsebovali tehnologijo Gemini, nekaj podobnega nedavno predstavljeni Intelovi tehnologiji SpeedStep in omogoča napredno varčevanje z energijo. Oba procesorja bosta narejena v 0,18-mikronski tehnologiji, manjši bo vseboval 128 KB predpomnilnik, večji pa 256 KB predpomnilnik in podporo za hitrejše 100 MHz sistemsko vodilo. AMD bo do konca leta predvidoma predstavil tudi mobilno različico procesorja Athlon.

http://www.amd.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Windows 11 se bo popravil sam

    Najpozneje ob lanski polomiji s posodobitvijo CrowdStrike je svet spoznal, kakšen glavobol lahko povzroči en sam okvarjeni gonilnik, ki prepreči normalni zagon Windows 11. Reševanje takšnih sistemov je načeloma možno, a terja nekaj znanja in predvsem fizični dostop do vsakega računalnika. Microsoft bo z naslednjo posodobitvijo izpolnil obljubo in postopek avtomatiziral.

    Objavljeno: 14.7.2025 07:00
  • Ali Google AI Overview ubija internet, kot ga poznamo?

    Zadnje mesece Google pri iskanju pred vsemi zadetki izpiše lasten povzetek več virov, ki ga ustvari z umetno inteligenco. Tako ustvarjeni AI Overview pa je zmotil založnike v Evropi, ki so se pritožili zaradi domnevne nepoštene konkurence. Trdijo, da jim Google odžira prihodke.

    Objavljeno: 7.7.2025 07:00
  • Google iz fotografij dela videoposnetke

    Google je predstavil novo funkcijo umetne inteligence Gemini za pretvorbo fotografij v videoposnetke.

    Objavljeno: 11.7.2025 14:00 | Teme: google, umetna inteligenca
  • Samsung predstavil troje prepogljivih telefonov

    Samsung je predstavil nove telefone, pri čemer se je to pot osredotočil na prepogljivost. Vsi trije novi modeli so prepogljivi: Galaxy Z Fold 7, Galaxy Z Flip 7 in Galaxy Z Flip 7 FE.

    Objavljeno: 11.7.2025 06:00
  • Garminove ure so dobile Googlove zemljevide

    Aplikacija Google Maps je zdaj na voljo tudi na pametnih urah podjetja Garmin.

    Objavljeno: 9.7.2025 09:00 | Teme: garmin, google, pametna ura
  • Grafična kartica za pol milijona dolarjev

    ASUS je na dogodku Bilibili World 2025 presenetil z razkritjem najdražje grafične kartice na svetu, posebne različice ROG Astral RTX 5090, izdelane iz pravega 24-karatnega zlata. 

    Objavljeno: 14.7.2025 10:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji