Objavljeno: 7.9.2020 12:00 | Teme: samsung, 5G

Samsung resneje zakorakal tudi v omrežja 5G

Odkar ima kitajski Huawei težave z oblastmi v ZDA, gre Samsungu nadpovprečno dobro. Ne le na področju telefonov, kot kaže so se jim marsikatera vrata odprla tudi na področju omrežij in baznih postaj 5G.

Financial Times poroča, da je Samsung z ameriškim operaterjem Verizon sklenil pogodbo v vrednosti 6,6 milijarde dolarjev, po kateri bo v ZDA do leta 2025 postavil omrežje 5G. Samsung je sicer na področju omrežij 5G dokaj majhen igralec, vendar vse kaže, da se bo to spremenilo. Po podatkih raziskovalnega podjetja Dell'Oro Group naj bi imel Samsung na tem področju le 3% tržni delež v svetu, medtem ko ga ima Huawei 28, Nokia 16, Ericsson pa ima 14% tržni delež. Samsung je v zadnjem času kupil kar nekaj ključnih ponudnikov tehnologije s tega področja in napovedal, da bi že do konca tega leta rad dosegel 20% tržni delež, poroča Financial Times.

Samsung je sicer že dostavlja opremo za omrežja 4G in 5G in sicer za ameriške operaterje AT&T, Sprint in Verizon, na področju 5G pa sodeluje tudi z japonskim NTT Docomo in KDDI. V Južni Koreji, kjer so omrežja 5G splavili že aprila 2019 so tržni delež uspešno povišali.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Windows dobil nov urejevalnik besedil v ukazni vrstici - Edit

    V ukazni vrstici v Windows vse od izida 64-bitnih inačic Windows nismo imeli pravega urejevalnika datotek. Starejše verzije so imele še stari MS DOS Edit, v novejših pa te funkcionalnosti ni bilo. Microsoft je zato napisal novi Edit, ki ga lahko obravnavamo kot ekvivalent za vim v Linuxu.

    Objavljeno: 20.5.2025 05:00
  • Zgodovina iskanja na Googlu razkrila požigalce

    Preiskovalci ameriškega FBI so s poizvedbo pri Googlu, kdo je iskal naslov kaznivega dejanja, našli storilce, ki so avgusta 2020 podtaknili požar v Denverju in ubili pet stanovalcev. To je eden redkih primerov – a ne edini – tako imenovanih obrnjenih iskanj po ključnih besedah. Google je moral pogledati, kdo je iskal posamezne ključne besede, ne katere ključne besede je iskal točno določeni posameznik.

    Objavljeno: 23.5.2025 05:00
  • Slovaščina v slovenskih Oknih

    Microsoft je v začetku maja z umetno inteligenco zamenjal približno 6000 zaposlenih, kar se pozna tudi v slovenskem prevodu operacijskega sistema Windows.

    Objavljeno: 26.5.2025 12:00 | Teme: microsoft, windows, Windows 10, umetna inteligenca
  • Dyson predstavil kot metla tanek sesalnik s povezljivostjo

    Dyson je naznanil nov model brezžičnega sesalnika z imenom PencilVac, ki s svojo izjemno tanko zasnovo in minimalističnim motorjem, vgrajenim v ročaj, pomeni velik odmik od klasične podobe sodobnih sesalnikov. 

    Objavljeno: 22.5.2025 18:00
  • Google predstavil pametna očala

    Na konferenci I/O 2025 je Google razkril nova očala z obogateno resničnostjo.

    Objavljeno: 22.5.2025 08:00
  • Uvodnik: 14. oktober

    Bliža se 14. oktober, datum, ki ga je Microsoft določil kot konec podpore za Windows 10. Če bomo hoteli varno živeti še naprej, bo treba namestiti Windows 11, kar bo za sabo najverjetneje potegnilo nakup novega računalnika.

    Objavljeno: 27.5.2025 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Junij 2025
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji