Objavljeno: 24.4.2018 | Avtor: Boris Šavc | Monitor Maj 2018

Plačljivo omrežje

Družabna omrežja rastejo kot gobe po dežju. Tu in tam pride na sceno novo, ki pritegne množice in zagrozi trenutnima prvakoma Facebooku in Instagramu. K takim sodi trenutno najbolj opevana novost na družabnem področju, mobilno omrežje Vero.

Družabno omrežje Vero je dobilo ime po italijanskem izrazu za resnico. Slednja predstavlja osrednje vodilo novinca na družabni sceni. Vero je po besedah ustvarjalcev resnično družabno omrežje, ki teži k boljši uporabniški izkušnji brez neželenih oglasov in objav. Na prvi pogled se zgleduje po Instagramu, na voljo je v podobi mobilne aplikacije za naprave z operacijskima sistemoma iOS in Android.

Uporaba mobilnega odjemalca je pravi užitek.

Stilizirana podoba mobilnih aplikacij je hitro pritegnila zainteresirane uporabnike, zato je Vero reden gost lestvic priljubljenosti na omenjenih tržnicah. Ker Vero ne bo nikoli podpiral oglaševanja, naj bi bilo članstvo v omrežju prihodnosti plačljivo. Da bi se kolesje spočetka hitreje obračalo, so ustvarjalci prvemu milijonu registriranih uporabnikov namenili dosmrtno brezplačno rabo. V času pisanja so zastavljeni milijon že zdavnaj presegli, a privlačno ponudbo za pionirje kljub temu podaljšali za nedoločen čas, tako da se splača podvizati z registracijo, saj se nikoli ne ve, kaj bo prinesel jutrišnji dan.

Vero se od drugih družabnih omrežij tako loči po ceni, odsotnosti oglasov in drugih algoritmov, ki uporabnikom konkurenčnih storitev na dnevnem redu predlagajo osebno krojene, predvideno zanimive objave. Člani omrežja Vero vidijo zgolj vsebino, na katero so naročeni. Stike po želji razdelijo v tri skupine, na znance, prijatelje in najbližje, objavljajo pa v eno od šestih kategorij, slike/video posnetke, povezave, filme/televizijo, knjige in kraje.

Uporaba mobilne aplikacije je tako na Androidu kot Applovih telefonih in tablicah užitkarska. Uporabniški vmesnik je lahko razumljiv in učinkovit, zato ni večjih težav pri rabi. Ker sta oba odjemalca (in registracija) trenutno zastonj, ni razloga, da je ne bi preizkusili. Vero je resen kandidat za naslednjo veliko stvar na družabni sceni, a bo do zamenjave Facebooka ali Instagrama preteklo še precej vode. Edina resnejša hiba družabnega omrežja brez oglasov je kljub milijonskemu številu sledilcev in nazarenski trenutni priljubljenosti maloštevilnost (slovenskih) prijateljev. Dober glas, ki seže v deveto vas, bo težavo kljub vsemu hitro odpravil.

Vero

Družabno omrežje.

Prodaja: App Store, Google Play.

Cena: (Za zdaj) Brezplačno.

Za: Brez oglasov, podoba.

Proti: Razširjenost, (v prihodnosti) cena.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji