Novi Galaxy Watch in prvič tudi zvočnik - Galaxy Home
Samsung je vzporedno s predstavitvijo najzmogljivejšega telefona Galaxy Note9 prikazal tudi nove pametne ure Galaxy Watch, premiero pa je doživel tudi prvi pametni zvočnik Galaxy Home.
Samsung je vzporedno s predstavitvijo najzmogljivejšega telefona Galaxy Note9 prikazal tudi nove pametne ure Galaxy Watch, premiero pa je doživel tudi prvi pametni zvočnik Galaxy Home.
Amazon je razširil seznam držav, kjer so dostopni pametni zvočniki Echo z vgrajeno digitalno pomočnico Alexo. Na njem je tudi Slovenija.
Applov pametni zvočnik HomePod kljub obljubam ne bo nared do leta 2018.
Po Googlu in Amazonu je svoj zvočnik z digitalno pomočnico predstavil tudi Apple.
Med zanimivimi izdelki, ki jih korejsko podjetje LG namerava prvič predstaviti javnosti na januarskem sejmu elektronike CES v Las Vegasu, je križanec med slušalkami in zvočnikom. Tone Studio je zvočna ogrlica s štirimi vgrajenimi zvočniki, ki nosilcu pričara prostorski zvok ob gledanju filma, igranju igre ali predvajanju glasbe. Za kino vidik uporabe bo poskrbela naveza s podjetjem DTS, ki obljublja, da bo pričarana filmska izkušnja enaka ne glede na to, kje se poslušalec nahaja. Ceno in druge podrobnosti posebneža izvemo v kratkem.
Pri korejskem podjetju LG so napovedali nov, zanimiv izdelek. Gre za prenosni lebdeči zvočnik Levitating Portable Speaker, ki se ponaša s 360-stopinjskim zvokom, desetimi urami avtonomije, zanesljivo Bluetooth povezavo ter IPX7 odpornostjo pred vodo. LGjev lebdeči zvočnik sicer ni edini tovrstni futuristični izdelek, je pa zanesljivo prvi, ki ga bodo posvojile množice. Cena lebdečega zvočnika, ki ga bodo podrobneje predstavili januarja na sejmu CES, za zdaj ni znana, poznavalci pričakujejo, da ga bo mogoče kupiti za dva stotaka ameriških dolarjev.
V prejšnji številki smo preizkušali prenosne bluetooth zvočnike in v to kategorijo nedvomno sodi tudi Cambridge Audio Minx Go. Ima tudi večja brata, a sta tolikšna, da ju je težko označiti za prenosna.
Na mobilnih napravah sta dve komponenti, ki sta zaenkrat omejeni zaradi fizične velikosti teh izdelkov. Prva je kamera, ki zaradi fizikalnih omejitev ne bo nikoli dosegla kakovosti večjih naprav, a ji izdelovalci pomagajo s programsko opremo. Druga komponenta so zvočniki.
Raziskovalcem iz univerze Harvard je uspelo sestaviti skupaj delujoč zvočnik iz izredno tankega prozornega materiala. Zvočnik uporablja tehniko ionske prevodnosti, ki so jo prvič uporabili v tovrstne namene. Rezultat je pravzaprav nekakšna umetna mišica, ki zna reproducirati zvok v celotnem slušnem območju.