Objavljeno: 19.1.2022 05:00 | Teme: microsoft

Microsoft v megaprevzemu kupuje Activision Blizzard, založnika Call of Duty

Microsoft je presenetil z najavo, da bo kupil velikana na področju računalniških iger Activision Blizzard. Največji prevzem v Microsoftovi zgodovini in tudi v svetu iger bo vreden 68,7 milijarde dolarjev, z njim pa bi Microsoft takoj postal najpomembnejši igralec na tem trgu.

Activision Blizzard verjetno najbolje poznamo po igrah Call of Duty ali Candy Crush in kljub trenutno nekoliko slabšim časom še vedno predstavlja izjemno pomembnega igralca. Od lanskega rekorda so delnice izgubile tretjino vrednosti, podjetje pa se sooča z obtožbami o spolnem nadlegovanju in neprimernem vedenju vodilnih. Microsoft za delnice podjetja sedaj ponuja 95 dolarjev, kar je 45-odstotna premija na njihov tečaj minuli teden. Takoj po najavi so poletele do 82 dolarjev, torej investitorji niso stoodstotno prepričani, da bo prevzem uspel.

Prevzem morajo namreč odobriti še varuhi konkurence, ki so na področju iger Microsoftu doslej puščali veliko svobode, saj Xbox ni imel največjega tržnega deleža, kaj dosti iger pa Microsoft ni ustvaril. A z nakupom velike produkcijske hiše iger se bo to spremenilo, nadzor pa bo strog.

Bobby Kotick bo še nekaj časa ostal izvršni direktor Activision Blizzarda, a bo po končanem prevzemu moral oditi. Razlog so težave v odnosih v podjetju in očitki o slabem ravnanju, kar bo Microsoft začel čistiti pri vrhu. Objektivna odgovornost pač nalaga direktorju, da odide.

Prevzem bo končan v poslovnem letu 2023 (ki se za Microsoft začne 1. julija 2022), če bo potrjen.

 

Sporočilo za javnost

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji