Objavljeno: 17.6.2024 08:00 | Teme: e-knjige, Slovenija

Zaživela je nova slovenska izposojevalnica elektronskih knjig

COBISS Ela je nova slovenska e-knjižnica, ki jo tarejo iste težave kot njene prehodnice.

Z junijem je Beletrina prenehala s posojanjem elektronskih knjig članom slovenskih knjižnic. Slednjim je od danes naprej na voljo COBISS Ela, ki uporablja isti spletni vmesnik ter mobilno aplikacijo kot je v uporabi za fizično izposojo knjig na daljavo. Knjige je mogoče prebirati na osebnih računalnikih, mobilnih napravah in nekaterih bralnikih e-knjig, na katere je treba najprej namestiti ustrezno programsko opremo, kar pomeni, da pridejo v poštev zgolj tisti z operacijskim sistemom Android. 

Nepodprtost najbolj priljubljenih elektronskih bralnikov s Kindlom na čelu pa ni edina težava nove slovenske e-knjižnice. Digitalnosti navkljub si lahko izposojamo knjige zgolj iz lokalne knjižnice, katere član smo, pri čemer nekaterih sploh še ni v sistemu. Za povrh imajo knjižnice na voljo omejeno število izvodov, kar pomeni, da bomo na priljubljene knjige čakali, čeprav je želena datoteka na strežniku na voljo, ampak je skladno z nelogično politiko delovanja zaklenjena.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentarji

RobertHxx | 17.6.2024 | 10:05

In kakšen je postopek izposoje? Imam aplikacijo mCOBISS. Aplikacije cobiss ela ni v playstoru.

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Nvidia: Kitajska je za nas mrtva

    Nvidijin direktor Jensen Huang je dejal, da je tržni delež podjetja na Kitajskem hitro padel s 95 odstotkov na ničlo. To ni presenetljivo, saj izvoz na Kitajsko prepoveduje kar ameriška administracija. A to v resnici ni čisto res, saj po drugi strani več kot četrtino prodaje predstavlja izvoz v Singapur – od koder na Kitajsko vodijo neuradne poti.

    Objavljeno: 20.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji