Objavljeno: 8.6.2016 08:00

Vsak deseti Android z najnovejšim sistemom

Operacijski sistem Android 6.0 Marshmallow je dosegel nov mejnik. Nameščen je na deset odstotkov vseh naprav z Googlovim operacijskim sistemom. Čeprav se številka ne zdi ravno velika, moramo vedeti, da je marca odstotek znašal zgolj 2,3. Porast zadnjega Androida napajajo predvsem menjave tri ali več let starih telefonov. Med uporabniki Androida se je najbolj zmanjšalo število tistih, ki še vedno uporabljajo Jelly Bean in KitKat. Veliko jih je prepričala nova garda vrhunskih telefonov, med najbolj priljubljenimi so Samsungov Galaxy S7, HTC 10, LG G5 in prenovljena linija Sonyjevih telefonov Xperia. Najpogostejša različica Androida z dobrimi petintridesetimi odstotki ostaja Lollipop (5.0).

Android Developers

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Letos se je na letalih vnelo ali pregrelo že več kot 50 baterij elektronskih naprav

    O nevarnostih litij-ionskih baterij v prtljagi smo že večkrat pisali, prav tako imajo letalske družbe zaradi njihove vnetljivosti stroga pravila – ki pa utegnejo postati še strožja. Ameriška Zvezna agencija za letalsko varnost (FAA) je objavila novo opozorilo, v katerem je spomnila na več kot 50 resnih incidentov letos samo v ZDA.

    Objavljeno: 11.9.2025 05:00
  • Tesla omogoča lažje plačevanje polnjenja na tujih polnilnicah

    Tesla je na Nizozemskem zagnala novo funkcijo MultiPass, ki omogoča, da lastniki Tesel plačujejo polnjenje na tretjih polnilnicah kar s kartico za odklepanje svojih vozil.

    Objavljeno: 11.9.2025 09:00
  • Izpad rtvslo.si traja že skoraj šest ur

    Ena najpopularnejših spletnih strani v Sloveniji je že več kot pet ur nedosegljiva. Multimedijski center RTV Slovenija (www.rtvslo.si) je od 13. ure nedostopen, težave pa še niso odpravili.

    Objavljeno: 8.9.2025 18:00
  • Umetna inteligenca opustošila indijski informacijski sektor

    Prva industrija, ki je začela klecati pod težo umetne inteligence, je nekoliko presenetljivo indijski informacijski sektor. Država je zaradi znanja angleščine, izobraženosti in nizke cene dela velikan pri nudenju informacijskih storitev, kot so podpora uporabnikom. Sektor, ki je letno težak dobrih 250 milijard dolarjev, je lani zaposlil 70 odstotkov manj svežih diplomantov kot v letih pred tem!

    Objavljeno: 17.9.2025 05:00
  • Uporabnikom je žal, da so posodobili telefon iPhone

    Apple je izdal dolgo pričakovani iOS 26, ki prinaša novo podobo Liquid Glass in številne funkcije, ki pa niso vseh navdušile.

    Objavljeno: 18.9.2025 15:00
  • iPhone 17 je tu!

    Applov iPhone 17 prinaša večji zaslon, ProMotion tehnologijo in izboljšane kamere.

    Objavljeno: 9.9.2025 20:30
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji