Objavljeno: 2.8.2022 22:00

FlightRadar24 se je sesul. Ker so stotisoči gledali let Nancy Pelosi.

Spletno stran Flightradar24 redno obiskujejo le letalski navdušenci, a danes je bilo drugače. Danes se je zaradi silnega zanimanja začasno celo sesula, letalo SPAR29 pa je postal najbolj spremljan polet vseh časov.

Letalo ameriškega letalstva je dopoldne vzletelo iz Kuala Lumpurja, nadaljevalo pot proti Indoneziji in nato mimo Filipinov proti Tajvanu, kjer je pristalo. Čeprav tedaj sploh še ni bilo uradne potrditve, so uporabniki – pravilno – predvidevali, da je na njem predsednica spodnjega doma ameriškega kongresa Nancy Pelosi. Ta je napovedala obisk Tajvana, kar je razjezilo Kitajsko, ki je že zagrozila s povračilnimi ukrepi.

Ko je letalo vzletelo, mu je kmalu sledilo 300.000 uporabnikov. Flightradar je sporočil, da je ob pristanku letalo spremljalo 708.000 uporabnikov. To je tako nepričakovan obisk/promet, da je stran vmes za krajši čas celo ugasnila. Dostop za nenaročnike je bil nato začasno omejen. Ko je SPAR19 pristal, je bilo delovanje strani spet normalno.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji