Objavljeno: 12.7.2016 08:00

Prvi telefon s Snapdragonom 821

Asus je predstavil telefon ZenFone 3 Deluxe, prvo napravo s procesorjem Snapdragon 821. Slednji tiktaka s hitrostjo 2,4 GHz, družbo pa mu dela grafično procesna enota Adreno 530 GPU. Drugače gre za telefon s 5,7 palčnim 1080p Super AMOLED zaslonom, zaščitenim z Goriljim steklom četrte generacije, 6 GB delovnega pomnilnika RAM ter 256 GB UFS 2.0 shrambe, ki jo lahko razširimo s karticami microSD. Med drugimi priboljški velja omeniti 3000 mAh baterijo, 23 MP (in 8 MP) kamero z zaslonko f/2.0, OIS, dvojno bliskavico ter samodejnim laserskim ostrenjem. Za hitro polnjenje telefona bo skrbela tehnologija Quick Charge 3.0, za navidezno resničnost platforma Google Daydream VR. Telefon, ki bo najprej na voljo na Daljnem vzhodu (Tajvan, Hongkong - začetek avgusta), ne bo poceni. Opisana in hkrati najdražja različica bo veljala slabih 800 ameriških dolarjev.

Asus

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Letos se je na letalih vnelo ali pregrelo že več kot 50 baterij elektronskih naprav

    O nevarnostih litij-ionskih baterij v prtljagi smo že večkrat pisali, prav tako imajo letalske družbe zaradi njihove vnetljivosti stroga pravila – ki pa utegnejo postati še strožja. Ameriška Zvezna agencija za letalsko varnost (FAA) je objavila novo opozorilo, v katerem je spomnila na več kot 50 resnih incidentov letos samo v ZDA.

    Objavljeno: 11.9.2025 05:00
  • Tesla omogoča lažje plačevanje polnjenja na tujih polnilnicah

    Tesla je na Nizozemskem zagnala novo funkcijo MultiPass, ki omogoča, da lastniki Tesel plačujejo polnjenje na tretjih polnilnicah kar s kartico za odklepanje svojih vozil.

    Objavljeno: 11.9.2025 09:00
  • Izpad rtvslo.si traja že skoraj šest ur

    Ena najpopularnejših spletnih strani v Sloveniji je že več kot pet ur nedosegljiva. Multimedijski center RTV Slovenija (www.rtvslo.si) je od 13. ure nedostopen, težave pa še niso odpravili.

    Objavljeno: 8.9.2025 18:00
  • Umetna inteligenca opustošila indijski informacijski sektor

    Prva industrija, ki je začela klecati pod težo umetne inteligence, je nekoliko presenetljivo indijski informacijski sektor. Država je zaradi znanja angleščine, izobraženosti in nizke cene dela velikan pri nudenju informacijskih storitev, kot so podpora uporabnikom. Sektor, ki je letno težak dobrih 250 milijard dolarjev, je lani zaposlil 70 odstotkov manj svežih diplomantov kot v letih pred tem!

    Objavljeno: 17.9.2025 05:00
  • Uporabnikom je žal, da so posodobili telefon iPhone

    Apple je izdal dolgo pričakovani iOS 26, ki prinaša novo podobo Liquid Glass in številne funkcije, ki pa niso vseh navdušile.

    Objavljeno: 18.9.2025 15:00
  • iPhone 17 je tu!

    Applov iPhone 17 prinaša večji zaslon, ProMotion tehnologijo in izboljšane kamere.

    Objavljeno: 9.9.2025 20:30
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji