Objavljeno: 23.7.2014 09:00

Prihodnji teden beta OS X Yosemite?

Kot so poročali na dverih 9to5Mac, bo Apple menda že prihodnji teden izdal javno beta različico novega operacijskega sistema OS X 10.10, imenovanega tudi Yosemite.

Pri tem so citirali neimenovane dobro obveščene vire iz podjetja, a so pri Applu tudi že na svoji konferenci za razvijalce pred mesecem dni napovedali, da bodo zgodnje različice Yosemite kmalu na voljo za preizkus širši javnosti.

V podjetju javnih bet ne izdajajo ravno pogosto, nazadnje so prihajajoči operacijski sistem na ta način predstavili davnega leta 2000. Prav zaradi pomanjkanja tovrstne prakse so nekoliko otežena ugibanja analitikov, kdaj bo na voljo končna različica, zato se lahko opirajo le na lanskoletni tempo predstavljanja njihovih novosti, po katerem bi Yosemite med uporabnike prišel v sredini letošnjega oktobra.

Apple je sicer pred dnevi izdal četrti predogled za razvijalce oz. t. i. developer preview prihajajočega operacijskega sistema, česar pa so deležni le tisti, ki poravnajo letno članarino. Kot je razbrati iz spletnih komentarjev, pa četrta različica še zdaleč ni nared za izid.

Uporabniki Macov, ki bi želeli preizkusiti novost in so svojo napravo že nadgradili na OS X Mavericks, se lahko registrirajo na tej povezavi, vendar pohitite, saj bo priložnost dobil le prvi milijon uporabnikov.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Xiaomi predstavil pametni pralni stroj prihodnosti

    Xiaomi je na kitajskem trgu predstavil pametni pralni stroj Mijia Three‑Zone Pro Drum 10 kg, ki prinaša nov pristop k pranju perila s tremi ločenimi bobni

    Objavljeno: 23.9.2025 09:00
  • Uporabnikom je žal, da so posodobili telefon iPhone

    Apple je izdal dolgo pričakovani iOS 26, ki prinaša novo podobo Liquid Glass in številne funkcije, ki pa niso vseh navdušile.

    Objavljeno: 18.9.2025 15:00
  • Umetna inteligenca opustošila indijski informacijski sektor

    Prva industrija, ki je začela klecati pod težo umetne inteligence, je nekoliko presenetljivo indijski informacijski sektor. Država je zaradi znanja angleščine, izobraženosti in nizke cene dela velikan pri nudenju informacijskih storitev, kot so podpora uporabnikom. Sektor, ki je letno težak dobrih 250 milijard dolarjev, je lani zaposlil 70 odstotkov manj svežih diplomantov kot v letih pred tem!

    Objavljeno: 17.9.2025 05:00
  • Nvidia presenetila s 5-milijardno investicijo v Intel

    Nvidia je pretresla tehnološki svet z napovedjo, da bo investirala pet milijard dolarjev v Intel in z njim sklenila dogovor o skupnem razvoju čipov. S tem bo postala ena največjih delničark podjetja, ki se že dlje časa sooča s padcem tržnega deleža in neuspešnimi poskusi na področju grafike in umetne inteligence. Vrednost delnic družbe Intel je po najavi takoj zrasla za 23%.

    Objavljeno: 19.9.2025 05:00 | Teme: Intel, nvidia
  • ChatGPT-u boste morali dokazati svojo polnoletnost

    OpenAI bo uvedel dodatne varovalke, s katerimi želi zagotoviti, da so njegovi uporabniki stari vsaj 18 let. K temu je podjetje vzpodbudilo več tožb in žalostnih zgodb najstnikov, ki so uporabljali različne pogovorne robote umetne inteligence, nato pa se poškodovali ali celo ubili.

    Objavljeno: 18.9.2025 07:00
  • Microsoft namesto celotnih virtualnih namizij ponuja pretočne aplikacije v oblaku

    Microsoft je zagnal javni predogled storitve Windows 365 Cloud Apps, ki omogoča uporabnikom, da iz oblaka ne zaganjajo več celotnih virtualnih računalnikov, temveč posamezne aplikacije. S tem želijo poenostaviti dostavo aplikacij, zmanjšati stroške in modernizirati infrastrukturo virtualnih namizij, pri čemer uporabniki dobijo le bistvena orodja, kot so Outlook ali Word, a brez nalaganja celotnega namizja.

    Objavljeno: 19.9.2025 07:00 | Teme: microsoft, virtualizacija, Office, windows
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji