Objavljeno: 3.4.2002

Oracle se vrača v Srbijo

Oracle Jugoslavija je do začetka mednarodne izolacije ZRJ že skrbel za informacijsko razvitost na področju južnega Balkana, zdaj pa se to poslovanje obnavlja ob sodelovanju strokovnjakov podjetja Oracle Software iz Ljubljane. Konec marca je bila prva velika predstavitev Oraclove tehnologije in rešitev v Beogradu, ta prireditev pa se bo v prihodnje razvila v srbsko različico slovenske konference SIOUG. Dokaz pomena Oraclove prisotnosti v tem delu južnega Balkana je pogodba o sodelovanju in uvajanju sodobnih informacijskih tehnologij, ki jo je Oracle podpisal s srbsko vlado. V imenu srbske vlade je pogodbo podpisal prof. dr. Dragan Domazet, minister za znanost, tehnologijo in razvoj.

http://www.oracle.com/si

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Tesla na testu avtonomne vožnje zapeljala mimo šolskega avtobusa in trčila v otroško lutko

    Na testiranju organizacije The Dawn Project so se pokazale alarmantne pomanjkljivosti sistema Tesla Full Self‑Driving (FSD). 

    Objavljeno: 16.6.2025 14:00
  • Kitajci so ameriške sankcije obšli s kovčki diskov

    Ker za kitajska podjetja veljajo stroge omejitve pri nakupih najzmogljivejših čipov, ki so uporabni za trening umetne inteligence, so se tamkajšnja podjetja znašla na zelo staromodni način. Umetno inteligenco trenirajo v Maleziji, kjer so čipi na voljo, le podatke je treba prinesti do tja. In spet se je izkazalo, da je v starem vicu o samokolnici diskov kot najhitrejšem načinu prenosa podatkov nemalo resnice. Temu pravimo tudi sneakernet.

    Objavljeno: 17.6.2025 10:00
  • Android 16 je tu!

    Za zdaj še brez novega videza.

    Objavljeno: 10.6.2025 14:00 | Teme: google, android
  • Uvodnik: Od pingponga do vojne

    Več kot 50 let je že tega, kar je nekdo spisal prvi računalniški virus. Takrat je bila to demonstracija izvedljivosti, danes pa so virusi posel, in to zelo dobičkonosen. In seveda sredstvo nadzora, ki ga s pridom uporablja marsikatera (ne)demokratična država.

    Objavljeno: 10.6.2025 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Posebna 2025
  • Nintendo Switch 2 najuspešnejša konzola v zgodovini

    Switch 2, ki je izšel 5. junija, je doslej najuspešnejša Nintendova konzola v zgodovini, bržčas pa tudi med vsemi. V vsega štirih dneh so prodali 3,5 milijona konzol, s čimer bo zlahka podrla dosedanje rekorde.

    Objavljeno: 13.6.2025 07:00
  • Iz tujega tiska - Kdo so Shadow Brokers?

    Leta 2013 je skrivnostna skupina hekerjev, ki se je poimenovala Shadow Brokers, ukradla nekaj disket Nacionalne varnostne agencije NSA, polnih tajnih podatkov. Te skrivnosti je nato objavljala na internetu in tako javno osramotila agencijo ter okrnila njene zmožnosti zbiranja podatkov, hkrati pa je sodobno kibernetično orožje položila v roke vseh, ki so si ga le zaželeli.

    Objavljeno: 10.6.2025 | Monitor Posebna 2025
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji