Objavljeno: 21.5.2002

Microsoftove licence razburjajo duhove

Čeprav je Microsoft že dvakrat prestavil končni rok za podpis novih pogodb o licenciranju programske opreme, se pritisk na podjetja zaradi tega ne zmanjšuje. Bliža se namreč 31. julij 2002, ko se bodo morala podjetja odločiti za enega od možnih scenarijev, če bodo hotela ohraniti ugodnosti in popuste pri nakupu Microsoftovih proizvodov.

Analitsko-raziskovali družbi Gartner in Giga Information Group sta namreč ugotovili, da dve tretjini Microsoftovih večjih strank po vsem svetu še nista podpisali pogodbe, ena tretjina pa je to že zavrnila. Microsoft si z novim programom nadgradnje svoje programske opreme obeta od enega do dveh milijard dolarjev dodatnega zaslužka, podjetja pa se pritožujejo, da so vložki v licence preveliki.

Nekatera se že ozirajo po alternativah (Linux, StarOffice), vendar bi bil premik na nov operacijski sistem in pisarniško programje verjetno preveč zahteven in predrag. Analitiki zato napovedujejo, da bo na koncu (spet) zmagal Microsoft.

http://www.microsoft.com

http://www.gartner.com

http://www.gigaweb.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji