Objavljeno: 27.6.2002

Microsoft Office 11 v prodaji maja 2003

Microsoft je na razstavi PC Expo/TechXNY v New Yorku razkril nekaj podrobnosti o novi veliki različici pisarniškega paketa Office, ki bo kot vse kaže prišel v prodajo v maju 2003. Izdelek, ki ima za zdaj delovno ime Office 11, morda pa se bo na koncu imenoval Office.NET je še v fazi intenzivnega razvoja, zato so pri Microsoftu spregovorili le o glavnih smernicah razvoja. Programski paket bo tako imel precej izboljšano in poglobljeno podporo za XML, zlasti v obliki XML poslovnih vmesnikov, ki bodo omogočali uporabnikom neposredni dostop do podatkov v poslovnih informacijskih sistemih (ERP) in prenos v pisarniške programe, na primer Excel.

Precej razvoja je vloženega v tesnejšo povezavo med paketom Office in strežnikom SharePoint Server, ki bo postal osrednji sistem za sledenj dokumentaciji v podjetjih. Med novostmi je med drugim lažja podpora za spletne konference in uporabo dokumentov med njimi. Nekaj bistvenih sprememb bo doživel paket Outlook, ki bo uporabljal nov princip pogleda na sporočila v poštnem predalu. Namesto današnje vodoravne razdelitve okna na dva dela, bo zdaj to ločeno po navpični smeri. Vsebina sporočila bo zato videti kot pravi dokument (na papirju), kar naj bi po mnenju Microsofta izboljšalo preglednost.

Ena od poglavitnih novosti novega paketa Office bo nov sistem indeksiranja in organizacije dokumentov, ki bodo hranjeni v strukturi podobni bazi podatkov, kar bo olajšalo dostop do ključnih informacij. Office 11 bo prilagojen tudi za uporabo s peresniki, prenosniki brez tipkovnice, kjer e bo znal prilagoditi posebnostim okolja. Po sedanjih načrtih naj bi prva razvojna različica paketa Office 11 prišla med zunanje preizkuševalce že konec poletja. Tedaj bodo tudi razkrili ostale novosti, ki jih prinaša naslednji Office.

http://www.microsoft.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • V ZDA bodo retroaktivno prepovedali DJI-jeve letalnike

    Ameriška Zvezna komisija za telekomunikacija (FCC) je sprejela sila nenavadno odločitev in za nazaj prepovedala uporabo naprav, ki jih je že odobrila in sprostila njihov uvoz v ZDA. Odločitev, da to smejo storiti, so sprejeli s tremi glasovi za in nobenim proti. Uperjena je proti kitajskemu proizvajalcu letalnikov DJI.

    Objavljeno: 3.11.2025 07:00
  • Uvodnik: Vedno je kriv DNS!

    Konec oktobra se je zgodilo nekaj, kar bi lahko imenovali že klasika digitalne dobe – Amazonov oblak AWS je spet odpovedal poslušnost. Tokrat je šlo za podatkovni center US-EAST-1, tisti najbolj obremenjeni in najstarejši del Amazonove infrastrukture, ki poganja velik del svetovnega spleta.

    Objavljeno: 28.10.2025 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor November 2025
  • Umetno inteligentni brskalniki prikažejo plačljive vsebine zastonj!

    Nekateri novi brskalniki, ki temeljijo na umetni inteligenci, lahko zaobidejo plačljive mehanizme medijskih vsebin. 

    Objavljeno: 4.11.2025 16:00
  • Microsoft zakrpal hrošča: Windows 10 in 11 se končno znata ugasniti

    V najnovejši verziji popravkov za Windows 10 in 11 je Microsoft po več kot desetletju zakrpal hrošča, ki je marsikoga spravljal v dvome, ali njegov spomin še deluje. Če ste po uporabi Windows Update želeli računalnik ugasniti in ste izbrali Update and shut down, se je računalnik z Windows 10 ali 11 nemalokrat ponovno zagnal. Verjetno ste pomislili, da ste pomotoma kliknili Update and restart.

    Objavljeno: 4.11.2025 05:00
  • Brezplačni »Photoshop«

    Zbirka grafičnih orodij Affinity, ki je doslej stala do 70 evrov na posamezno aplikacijo, je po novem zastonj.

    Objavljeno: 3.11.2025 15:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji