Objavljeno: 17.4.2002

Izkoristimo elektronsko pošto

Elektronsko poslovanje znotraj podjetij in med podjetji postaja vse pomembnejše. Tega se zavedajo tudi v podjetju Genis, ki se ukvarja z izgradnjo in prenavljanjem informacijskih sistemov, v zadnjem času pa tudi z uvajanjem elektronskega poslovanja in upravljanja z znanjem. "Preden se podjetje odloči za prenovo poslovanja, pregledamo njihove organizacijske predpise, poslovnik, pooblastila in odgovornosti, šele potem predlagamo ustrezne izboljšave. Podjetja se morajo zavedati, da je treba pred uvedbo rešitev za elektronsko poslovanje v dobršni meri spremeniti organizacijo znotraj podjetja," pojasnjuje Stane Štefančič, generalni direktor Genisa.

Genisove rešitve (e-Računi, e-TehDok, e-Proj, e-Pisarna in e-Razpisi) za elektronsko poslovanje so večinoma namenjene za delovanje v okolju Lotus Domino in vzpostavitvi e-poslovanja znotraj podjetij - na ravni intraneta. Kljub temu je z Genisovimi e-rešitvami možno tudi medpodjetniško poslovanje. Elektronske naročilnice omogočajo naročanje, poročanje o opravljeni storitvi in izdajo elektronskega računa. "Pri tem se navezujemo na področje upravljanja s strankami (CRM), preko orodja WebSphere pa se lahko naše rešitve povežejo tudi s katalogi, iz katerih je možno naročati izdelke," nadaljuje Štefančič.

V Genisovem primeru potujejo naročilnice, poročila in računi preko elektronske pošte, kar Štefančič imenuje "mehka različica elektronskega poslovanja". "Zakaj bi morala imeti pri medpodjetniškem poslovanju oba partnerja nameščeno ustrezno programsko opremo za e-poslovanje? Mi spodbujamo uporabo elektronsko pošte. Podjetje lahko pripravi naročilnico v zapisu pdf in jo pošlje partnerju. Ko slednji potrdi prejem, je poslovni dogovor veljaven, če imata oba partnerja ustrezen certifikat," dodaja Štefančič.

Genis je v lanskem letu ustvaril 390 milijonov tolarjev prihodka, kar je bilo 85 odstotkov več kot v letu 2000. Tretjino celotnega prihodka so namenili za razvoj, po odbitku vseh stroškov in dajatev pa so zabeležili sedem milijonov tolarjev dobička. V letu 2001 so povečali število zaposlenih za tretjino in jih je zdaj 16. V prihodnjem letu se bodo močneje usmerili tudi v izvoz, predvsem na tržišča Nemčije in Avstrije, pa tudi Hrvaške.

http://www.genis.si

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji