Objavljeno: 22.9.2014 01:00

iCloud Drive najprej za Okna

Apple je z novo različico iOS 8 aktiviral tudi svoj nov spletni pomnilnik iCloud Drive, ki podobno kot Dropbox, Google Drive in druge storitve ponuja možnost preproste izmenjave dokumentov ter drugih datotek med različnimi računalniškimi napravami.

Netipično za Apple pa je, da je po mobilnih napravah prej poskrbel za uporabnike osebnih računalnikov z okoljem Windows, kot pa za tiste z Mac OS. Na podpornih straneh za oblačno storitev iCloud se je pojavila nova različica odjemalca za Okna, ki omogoča, da poljuben imenik z dokumenti samodejno sinhroniziramo med povezanimi napravami.

Uporabniki Macov bodo med tem morali počakati do izida nove različice Mac OS X Yosemite, ki bo imela novo funkcionalnost vgrajeno v sebi. Mac različica bo tudi nekoliko bolj funkcionalno bogata od Okenske, saj bo med drugim podpirala sinhronizacijo gesel in specifičnih storitev, kot je Find My Device.

iCloud Drive temelji na pomnilniškem prostoru celotne oblačne storitve iCloud, kar pomeni, da imamo v osnovi 5 GB brezplačnega prostora, ki ga lahko razširimo z dodatnimi paketi, ti pa segajo od dolarja na mesec za 20 GB do 20 dolarjev na mesec za 1 TB.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji