Objavljeno: 8.7.2001

IBM predstavil še eno inovacijo, ki bo omogočala hitrejše tranzistorje

Po objavah razvoja tehnologij >>ogljikovih nanotub<< in >>raztegnjenega silicija<<, je IBM objavil, da so razvili najhitrejši tranzistor osnovan na siliciju. V laboratorijskih poskusih zmore nov tranzistor delovati s taktom 210 GHz, ob tem pa porabi le en miliamper električnega toka. Po predvidevanjih podjetja, bo ta tehnologija v dveh letih omogočila izdelavo tranzistorjev, ki bodo delovali s taktom 100 GHz. Nove tranzistorje so izdelali s pomočjo spojine silicija in germanija (SiGe), ki jo uporabljajo tudi za tako imenovan raztegnjen silicij. Hkrati so uspeli nov tranzistor predelati tako, da deluje v navpično in ne vodoravno, kar še dodatno pospeši električni tok in posledično sam tranzistor.

http://www.ibm.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji