Objavljeno: 13.7.2001

Gigabitni ethernet za manj kot 100 dolarjev

Intel je prikazal doslej najcenejše primerke gigabitnih vmesnikov ethernet. Na voljo bodo v dveh izvedbah, strežniški in za namizne računalnike, slednja pa bo imela zelo privlačno ceno - 99 dolarjev. Naprodaj bo do konca leta. Omrežna vmesnika uporabljata standardna omrežja z bakrenimi vodi, torej v obstoječih omrežjih pripravljenih za 100-megabitni ethernet (kabli kategorije 5). Strežniška različica bo podpirala tudi arhitekturo PCI-X, obe pa bosta delovali v operacijskih sistemih Windows NT/2000/XP, Linux, Novell Netware in Sunovem Solarisu. Pri Intelu trdijo, da je proizvodnja glavnega sestavnega dela, gigabitnega krmilnika, že stekla, nov izdelek pa je 70% manjši in 50% bolj varčen od predhodnikov.

http://www.intel.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji