Objavljeno: 27.7.2005

Apple prenavlja sisteme Mac Mini in iBook

Apple je nekoliko osvežil svoje najmanjše osebne računalnike Mac Mini in prenosnike iBook, ki zdaj nudijo več pomnilnika in zmogljivejše podsisteme za domala enako ceno kot doslej. Prenosniki iBook imajo zdaj hitrejše procesorje PowerPC G4, ki delujejo s takti 1,33 oziroma 1,42 GHz, podvojili pa so količino osnovnega pomnilnika na 512 MB. Za grafiko skrbi ATI Mobility Radeon 9550 s 32 MB RAM, kupci pa lahko računajo še na disk velikosti 40 do 100 GB, vmesnike USB 2.0 in firewire pa tudi brezžična vmesnika 802.11g in bluetooth. Kot doslej je iBook na voljo s 12- in 14-palčnim zaslonom LCD, obakrat z ločljivostjo 1024 x 768 pik. Priložena sta operacijski sistem MacOS X 10.4 in komplet programov iLife. Cene se pričnejo v ZDA pri 1.000 dolarjih.

Dvakrat večji osnovni pomnilnik (512 MB je zdaj osnova pri vseh sistemih družbe Apple) je dobil tudi še relativno mlad mini računalnik Mac Mini. Apple je k obstoječim modelom dodal še najzmogljivejšega, ki premore tudi zapisovalnik SuperDrive za zapisovanja na nosilce CD in DVD. S procesorjem pri taktu 1,42 GHz, 80 GB diskom in brezžičnim vmesnikom AirPort Extreme je "največji" Mac Mini na voljo za ceno 700 dolarjev, sicer pa se cene pričnejo tako kot doslej pri 500 dolarjih.

Apple Mac Mini.

Apple iBook.

http://www.apple.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • V ZDA bodo retroaktivno prepovedali DJI-jeve letalnike

    Ameriška Zvezna komisija za telekomunikacija (FCC) je sprejela sila nenavadno odločitev in za nazaj prepovedala uporabo naprav, ki jih je že odobrila in sprostila njihov uvoz v ZDA. Odločitev, da to smejo storiti, so sprejeli s tremi glasovi za in nobenim proti. Uperjena je proti kitajskemu proizvajalcu letalnikov DJI.

    Objavljeno: 3.11.2025 07:00
  • Uvodnik: Vedno je kriv DNS!

    Konec oktobra se je zgodilo nekaj, kar bi lahko imenovali že klasika digitalne dobe – Amazonov oblak AWS je spet odpovedal poslušnost. Tokrat je šlo za podatkovni center US-EAST-1, tisti najbolj obremenjeni in najstarejši del Amazonove infrastrukture, ki poganja velik del svetovnega spleta.

    Objavljeno: 28.10.2025 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor November 2025
  • Umetno inteligentni brskalniki prikažejo plačljive vsebine zastonj!

    Nekateri novi brskalniki, ki temeljijo na umetni inteligenci, lahko zaobidejo plačljive mehanizme medijskih vsebin. 

    Objavljeno: 4.11.2025 16:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji