Objavljeno: 24.9.2019 | Avtor: Anže Tomić | Monitor Oktober 2019 | Teme: android, google

Test Xiaomi Mi A3

Telefona Mi A1 in A2 sta bila, pa naj se še tako klišejsko sliši, zadetek v polno. Združila sta poceni in dostojno strojno opremo, ki jo Xiaomi zna delati, in goli Android v obliki Googlovega programa Android One. Ta prinaša hitre posodobitve in vmesnik brez navlake. Vsako leto, ko smo preizkušali najcenejše telefone, smo imeli le enega ali morda dva, ki sta sledila temu receptu. Dolgo so bili to telefoni Lenovo Moto G, zadnja leta pa je primat prevzel Xiaomi. Zdaj je razlika le ta, da je takšnih telefonov v ponudbi nekaj več. V tokratnem Mnenju na začetku revije lahko preberete o Umidigi F1 Play, ki je prav tako del programa Android One. Te taktike se drži tudi Nokia in njihove telefone prav zaradi zelo solidne izdelave ter čistega vmesnika lažje priporočamo kot poceni modele večjih proizvajalcev.

Toda - Xiaomi je z A3 dvignil ceno, tako da je treba zanj odšteti 50 evrov več kot za lanski model. Vseeno pa ne gre le za dvig cene, namenjen višji marži. A3 ima namreč zaslon OLED z ločljivostjo 1.560 × 720 pik. Z njo se sicer ne gre preveč hvaliti, a če za ta denar dobimo telefon s solidno svetlim zaslonom OLED, to ni nič slabega. Ko temu dodamo še 4.030 mAh veliko baterijo in Snapdragon 665, ki ni tako požrešen kot čipi v dragih modelih, dobimo zelo dobro kombinacijo. Baterija res zdrži več kot en dan in gledati v zaslon OLED je prijetneje kot v poceni LCD, ki so ponavadi vgrajeni v te telefone. Pod zaslonom je celo optični bralnik prstnih odtisov, ki pa je počasnejši od klasičnega. Prav tako je malce nadležen zvečer, ker na prst skozi zaslon posije z lučjo in v temi to zmoti.

Na zadnji strani je še ena pridobitev, in sicer tri fotografske leče, od katerih je ena širokokotna. Odločitev, da se takšni fotoaparati selijo v najnižji cenovni razred, le podpiramo. Ena leča je široka, potem sledi globinsko tipalo, a najpomembnejša je širokokotna, ki z dovolj svetlobe zajame lepe slike. Že leta pišemo, da širokokotna leča doda uporabnost telefonu, tako da njeno prisotnost na tako poceni napravi le pozdravljamo. V škatli je še prozoren zaščitn ovitek, tako da ga ni treba kupiti kot dodatek.

Sicer pa Xiaomi družino Mi A pelje naprej in trojka je dostojen naslednik predhodnikov, ki za malo denarja dostavi zelo dobro izkušnjo. Ja, 50 evrov več, kot je stal lanski model, bo koga zmotil, a zaslon OLED, širokokotni objektiv in (najbrž najmanj dobrodošla novost) bralnik prstnih odtisov pod zaslonom so dovolj, da Mi A3 lahko priporočimo.

Xiaomi Mi A3

Hitrost delovanja: 7,5

Kakovost izdelave: 7,5

Prodaja: Spletne trgovine.

Cena: 250 EUR.

Za: Širokokotni objektiv, velika baterija.

Proti: Bralnik pod zaslonom.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentarji

jernejkrum | 24.9.2019 | 10:54

Za 154 eurov na Gearbestu trenutno je to spet kraja pri belem dnevu :D. Škoda spet za manjko NFCja, samo to pogrešam.

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Kitajci so ameriške sankcije obšli s kovčki diskov

    Ker za kitajska podjetja veljajo stroge omejitve pri nakupih najzmogljivejših čipov, ki so uporabni za trening umetne inteligence, so se tamkajšnja podjetja znašla na zelo staromodni način. Umetno inteligenco trenirajo v Maleziji, kjer so čipi na voljo, le podatke je treba prinesti do tja. In spet se je izkazalo, da je v starem vicu o samokolnici diskov kot najhitrejšem načinu prenosa podatkov nemalo resnice. Temu pravimo tudi sneakernet.

    Objavljeno: 17.6.2025 10:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji