Komercialni operaterji se umikajo z digitalnega multipleksa
Televizijski operater Pro Plus, lastnik komercialnih programov POP TV, Kanal A in TV Pika bo s 1. marcem prenehal z prenašanjem svojih programov prek digitalnega prizemeljskega omrežja (DVB-T) in bo oddajal samo še v analogni tehnologiji. Razlog za takšno odločitev je previsoka cena gostovanja v prvem digitalnem multipleksu, ki ga upravljajo Oddajniki in zveze RTV Slovenija. Cena bo namreč od 1. marca naprej stroškovno naravnana, kar pomeni, da bo nekajkrat višja, kot je bila dosedanja cena, ki je bila subvencionirana s strani države.
