Kdo bo strateški partner za Telekom?
Slovenska država se pri privatizaciji Telekoma Slovenije nagiba k vstopu strateškega partnerja v lastniško strukturo Telekoma Slovenije. V direktoratu za elektronske komunikacije na ministrstvu za gospodarstvo pojasnjujejo, da so doslej opravili kar nekaj neformalnih pogovorov s potencialnimi partnerji, najverjetnejši partner pa je eden izmed evropskih telekomunikacijskih operaterjev. Po neuradnih podatkih se kot potencialen kupec Telekoma omenja zlasti nemški Deutsche Telekom, ki se z novo strategijo močneje usmerja k naložbam v državah srednje in južne Evrope, še posebej na tistih trgih, ki jih obvladujejo državni telekomi.
