Objavljeno: 11.10.2008

Zoho - spletna alternativa velikanom

Podjetje Zoho se s svojim istoimenskim spletnim servisom vse bolj uveljavlja kot resna alternativa pisarniškim programom v obliki spletnih storitev, ki jih nudijo Google, Microsoft in drugi veliki ponudniki. Zoho želi s svojim paketom Zoho Business tako rekoč IT oddelek za mala podjetja, nanje pa je usmerjena tudi promocija izdelka. Vse storitve so namreč brezplačne za prvih deset uporabnikov, od tam dalje pa je cena 50 dolarjev na leto na uporabnika.

Zoho Business vključuje niz spletnih storitev, kot so urejevalnik besedil Zoho Writer, preglednica Zoho Sheet, predstavitveni program Zoho Show, program za upravljanje z dokumenti Zoho Docs, orodje za izdelavo zapiskov Zoho Note, wiki program Zoho Wiki, osebni organizator Zoho Planner, program za skupinsko delo Zoho Chat, zadnji član, ki so ga dodali pa je odjemalec za elektronsko pošto Zoho Mail.

Odjemalec nudi neomejen prostor za elektronsko pošto, nima nadležnih oglasov, možno pa je vključiti tudi svoj domenski naslov. Povrh vsega Zoho Mail podpira povezavo z drugimi poštnimi računi, ki podpirajo protokol POP3, omogoča pa tudi delovanje in prebiranje pošte brez priključitve na internet (uporabljen je sistem Google Gears). Obstajajo tudi prilagojeni spletni vmesniki za rabo na mobilnih telefonih, kot so Apple iPhone in Windows Mobile. Načrtujejo tudi podporo za druge odjemalce, v prvi vrsti BlackBerry.

S tem pa se ponudba družbe Zoho še ne konča, saj podjetjem ponujajo tudi druge gostovane storitve, ki so plačljive, kot so program za urejanje odnosov s strankami Zoho CRM, orodje za projektno vodenje Zoho Project, program za izdelavo spletnih baz podatkov Zoho Creator, konferenčni sistem Zoho Meeting, poročilni sistem Zoho DB & Reports, program za upravljanje s kadri Zoho People. V okviru storitev nastaja pravcati spletni sistem ERP, saj so na voljo že program za fakturiranje Zoho Invoice ter program za spletno izmenjavo poslovnih listin Zoho Marketplace.

http://www.zoho.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji