Objavljeno: 18.11.2014 01:00

Zmogljivejša fotografska tipala za telefone

V naslednjem letu si lahko obetamo mobilne telefone, ki bodo imeli ločljivost fotografskih tipal 21 in celo 24 milijonov pik. Sony je tako predstavil tipalo Exmor RS IMX230, ki je najzmogljivejši izdelek te vrste za mobilne telefone. Poleg ločljivosti 21 milijonov pik ga odlikuje sistem samodejnega ostrenja slike, ki vsebuje kar 192 nadzornih točk. S tem dosegajo odlične posnetke tudi pri hitro gibajočih se kadrih.

Podjetje OmniVision pa je praktično sočasno predstavilo tipalo OV23850, ki bo na voljo z ločljivostmi 21,4 in 23,8 milijonov pik. Tudi tu je vključen zmogljiv sistem samodejnega ostrenja, dodatno pa tudi možnost procesiranja posnetkov HDR v samem tipalu, brez zajema dveh ali več slik. Obe novosti bosta seveda podpirali snemanje video posnetkov v ločljivosti 4K, v telefonih pa jih lahko pričakujemo na polovici naslednjega leta.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • ChatGPT je bogatejši za pravega raziskovalnega agenta

    ChatGPT agent je nova generacija digitalnega pomočnika, ki združuje sposobnosti vizualnega in tekstovnega brskanja ter neposredne interakcije z zunanjimi platformami, kot so Google Drive, GitHub in SharePoint.

    Objavljeno: 18.7.2025 08:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji