Objavljeno: 20.12.2016

Vse se da, če se hoče

Časi, ko se je dalo razne državne »internetne« prepovedi prelisičiti z običajnimi VPNji, so že davno minili. V resnici so minili tudi časi, ko se je to dalo narediti s Torom, vsaj če si država vzame malce več časa, denarja in si zagotovi nekaj strokovnjakov. To že dalj časa dokazuje Kitajska s svojim »velikim požarnim zidom«, pravkar pa se ji pridružuje tudi Turčija.

Kot poroča Turkey blocks so njihovi internetni ponudniki izvršili državni ukaz in blokirali delovanje omrežja Tor, hkrati pa prepovedali nekaj najbolj znanih ponudnikov storitev VPN (Express VPNHotspot ShieldIPVanishPrivate Internet AccessPsiphonTunnelBearVPN MasterVyprVPNZenMate in Zero VPN. Glede na to, da je Turčija že večkrat delno ali popolnoma blokirala Facebook, Twitter in Whatsup, je bera že skorajda popolna. 

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Steam Machine razprodan, na eBayu tudi za 3200 USD!

    Žrebanje, ki naj bi preprečilo predprodajo nove konzole podjetja Valve, je končano.

    Objavljeno: 27.6.2026 13:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Getty Images bo sodeloval z OpenAI, delnica se je čez noč podvojila!

    Podjetje Getty Images je v nedeljo sporočilo, da bodo sodelovali z OpenAI. Priljubljeno orodje umetne inteligence ChatGPT bo lahko brskalo po Gettyjevi knjižnici podob, se iz njih učilo in jih uporabnikom tudi streglo, kar seveda ne bo zastonj. Koliko bo Getty Images z dogovorom zaslužil, podjetji nista razkrili. Vlagatelji pa menijo, da ogromno.

    Objavljeno: 23.6.2026 05:00
  • Preboj, ki bo pospešil internet

    Kitajska telekomunikacijska in optična podjetja so z uspešnim preizkusom tehnologije optičnih vlaken z votlim jedrom postavila nov zgodovinski mejnik na področju globalnih komunikacij.

    Objavljeno: 29.6.2026 12:00
  • Microsoft odkril črva, ki krade kriptovalute

    Microsoft je opozoril na odkritje novega in naprednega črva, poimenovanega Crypto Clipper, ki se širi prek okuženih USB ključkov in je namenjen kraji kriptovalut.

    Objavljeno: 23.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji