Objavljeno: 23.10.2015 01:00

Uber tudi v Zagrebu

Zagreb je naslednja evropska prestolnica, v kateri so na voljo storitve posredovanja prevozov podjetja Uber. Spletna storitev in mobilna aplikacija, ki povezuje prostovoljne voznike in potnike, omogoča prevoze, ki so tipično precej cenejši od primerljivih storitev taksi služb, zato so v domala vseh mestih, kjer so prisotni, povzročili veliko diskusij in negodovanja. Toda na koncu so se povsod obstali in večinoma so zgodba o uspehu za neposredno vpletene.

V Zagrebu so uvedli storitev UberX, ki je najcenejša od možnih storitev (predvsem v velikih metropolah so priljubljeni tudi prevozi z luksuznimi limuzinami) in voznikom dovolijo uporabo tudi starejših vozil. Za razliko od drugih mest, za Zagrebško ponudbo trdijo, da so vozniki »licencirani«, čeprav ni povsem jasno razloženo, za kašne licence gre.

Čeprav so cene odvisne od ponudbe in povpraševanja, začetni uporabniki navajajo, da so prevozi nekje med 20% in 30% cenejši kot z uporabo taksijev. Zdaj bo zanimivo spremljati, kako se bodo odzvali vozniki taksijev in ostala javnost.

O Uberju v Ljubljani, kaj šele v drugih slovenskih mestih, pa je za zdaj še vse tiho.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji