Objavljeno: 12.8.2002

Solidna prodaja prenosnih računalnikov

Medtem ko prodaja na celotnem računalniškem trgu nazaduje, se prenosni računalniki še vedno držijo nad vodo, poročajo družbe Dataquest. V drugem trimesečju je bila prodaja prenosnih računalnikov za dobrih šest odstotkov boljša kot v enakem lanskem obdobju, po vsem svetu pa je bilo prodanih skoraj sedem milijonov kosov. Med proizvajalci je bil na prvem mestu Dell z 1,03 milijona prenosnih računalnikov, tesno pa mu je sledil združeni HP z 1,01 milijona kosov. Dell je zabeležil 10-odstotno rast, HP-jev delež pa je padel za 0,4 odstotka. Toshiba je bila z 885 tisoč kosi na tretjem mestu, uspel pa ji je tudi največji četrtletni skok (11,4 odstotka). Prodaja prenosnih računalnikov na Japonskem je sicer padla za enajst odstotkov, zato pa se je Toshiba dobro odrezala na zahodnoevropskem in ameriškem trgu. Največji tržni delež pri prodaji prenosnih računalnikov v drugem trimesečju (40 odstotkov) so imeli lokalni proizvajalci brez blagovnih znamk, ki so prodali 2,75 milijona kosov ali sedem odstotkov več kot lani. Največji trg za prenosne računalnike so ZDA, sledita pa Zahodna Evropa in Japonska.

http://www.dataquest.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Nvidia: Kitajska je za nas mrtva

    Nvidijin direktor Jensen Huang je dejal, da je tržni delež podjetja na Kitajskem hitro padel s 95 odstotkov na ničlo. To ni presenetljivo, saj izvoz na Kitajsko prepoveduje kar ameriška administracija. A to v resnici ni čisto res, saj po drugi strani več kot četrtino prodaje predstavlja izvoz v Singapur – od koder na Kitajsko vodijo neuradne poti.

    Objavljeno: 20.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • Nizozemska prisilno prevzela kitajsko tovarno čipov

    Nizozemska je z izjemno kontroverzno in neobičajno potezo prevzela nadzor nad podjetjem Nexperia, ki je bilo v kitajski lasti. Ministrstvo za gospodarstvo je uporabilo zakon o dostopnosti izdelkov in ocenilo, da je vodenje podjetja resno zgrešeno, to pa ima posledice za dostopnost čipov, ki so ključna dobrina za državo in Evropo.

    Objavljeno: 14.10.2025 07:00
  • Windows bo umetni inteligenci dovolil dostop do lokalnih datotek

    Microsoft bo v operacijski sistem Windows 11 uvedel novo funkcionalnost umetne inteligence, imenovano Copilot Actions, ki omogoča izvajanje nalog na lokalno shranjenih datotekah. 

    Objavljeno: 17.10.2025 08:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji