Objavljeno: 6.2.2012

Skype dodaja nove zmožnosti

Microsoft je predstavil novo različico 5.8 priljubljenega programa in spletne storitve Skype, ki odslej zmore prenašati video konference v polni ločljivosti HD, omogoča souporabo zaslona med skupino sogovornikov in še bolje sodeluje z družabnimi omrežji, kot je Facebook.

Za video v polni ločljivosti potrebujemo video kamero Logitech C920 ali podobne izdelke, ki omogočajo kodiranje video posnetkov že v strojni opremi. Na ta način je mogoče zagotavljati procesiranje posnetkov v realnem času. Potrebovali bomo tudi internetno povezavo z vsaj 2 Mb/s in sicer v obe smeri prenosa.

Skype je z novo različico dobil tudi zmožnost deljenja zaslona skupini tja do 10 različnim slušateljem, kar že lep čas znajo drugi videokonferenčni izdelki. Žal novost ni na voljo v brezplačni različici Skypa, temveč bo za uporabo te funkcije potrebno imeti zakupljen račun Skype Premium (5 dolarjev na dan, 9 na mesec ali 54 na leto).

Skype 5.8 zna tudi vzpostavljati video konference z uporabniki Facebooka, tudi v primeru, če ti nimajo nameščenega paketa Skype. To je prvi primer, ko Skype podpira komunikacijo z drugimi odjemalci. Ne nazadnje pa so predstavili tudi funkcijo pritisni in govori (push to talk), ki omogoča vklop in izklop mikrofona z eno tipko, kar so si zaželeli predvsem uporabniki večpredstavnih iger.

http://www.skype.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji