Objavljeno: 18.11.2019 09:51

Samsung prenaša proizvodnjo na kitajske podizvajalce

Samsung bo za lažji boj s kitajskimi konkurenti tja preselil petino svoje proizvodnje.

V zadnjih letih se na trgu pametnih telefonov najhitreje vzpenjajo kitajski proizvajalci, predvsem Huawei in Xiaomi, a tudi drugi, nam manj znani. Samsung je svojo lastno proizvodnjo sicer preselil iz kitajske (tam so zadnjo tovarno zaprli oktobra), sedaj pa naj bi proizvodnjo nekaterih cenejših telefonov prenesli podizvajalcem. Omenja se proizvajalec Wingtech ki mu naj bi zaupali proizvodnjo modelov Galaxy A. S tem računajo, da naj bi lažje konkurirali vse močnejšim kitajskim konkurentom.

Kritiki sicer pravijo, da gre za tvegano potezo, saj lahko pride do padca pri zagotavljanju kakovosti, hkrati naj bi od tega imeli največ ravno podizvajalci. Slednji (denimo omenjeni Wingtech) že tako ali tako izdelujejo tudi telefone Huaweija in Xiaomija. Po neuradnih raziskavah naj bi ti podizvajalci imeli od 10 do 15% nižje nabavne cene komponent, Wingtech naj bi nekatere dele dobil za kar 30% nižjo ceno kot jih dobi Samsung za svoje tovarne v Vietnamu. Ti Samsungovi telefoni naj bi bili namenjeni predvsem jugovzhodni Aziji in Južni Ameriki.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • ChatGPT je bogatejši za pravega raziskovalnega agenta

    ChatGPT agent je nova generacija digitalnega pomočnika, ki združuje sposobnosti vizualnega in tekstovnega brskanja ter neposredne interakcije z zunanjimi platformami, kot so Google Drive, GitHub in SharePoint.

    Objavljeno: 18.7.2025 08:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji