Objavljeno: 27.10.2006

Razkorak med rastjo potreb pomnilniškega prostora in proroačunom

Raziskava, ki jo je opravilo podjetje Gartner, je pokazala, da v večini malih in srednje velikih podjetij potreba po pomnilniškem prostoru hitro narašča, vendar sredstva za to spreminjajo potrebo ne rastejo enako hitro. Med 1.100 anketiranimi po celem svetu je 55% podjetij napovedalo, da bodo v letu 2007 potrebovala precej več pomnilniškega prostora kot danes. Obenem je le 37% vprašanih pritrdilo, da so zaradi tega povečali letni proračun za povečanje pomnilniških zmogljivosti. Gartner ugotavlja, da marsikje proračuni sploh niso usklajeni z dejanskimi potrebami podjetij, kar je lahko vir kasnejših prekoračitev načrtov ali pa pomanjkanja sredstev.

Po drugi strani je res, da so pomnilniški sistemi še naprej cenijo, tako da okoli 70% vprašanih računa pokriti nove potrebe z enakim ali nekoliko višjim proračunom, kot doslej. Med vprašanimi okoli 30% podjetij načrtuje uvedbo naprednih sistemov za upravljanje z življenjskim ciklom podatkov (ILM), s čimer želijo predvsem znižati stroške hrambe arhivskih in manj pomembnih podatkov.

http://www.gartner.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji